Eb-fh54 - Projector - 3LCD - 4100 Lm - Full Hd - Hdmi / Lan / Wi-Fi / Airplay
ITCurry #: 1925AF51 | Article #: V11HB59040-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
The ultimate Full HD collaborative wireless projector
EB-FH54 is the ultimate Full HD wireless projection partner - perfect for delivering high quality presentations. Its stylish design makes the right impression in any environment, combined with a high brightness of 4,100 lumens. Reliable 3LCD technology keeps intervention and maintenance to a minimum - leaving you to enjoy years of high-quality, interruption-free meetings.
Created the right impression in any environment
The EB-FH54 is the perfect combination of high quality and high performance, offering a brightness of up to 4,100 lumens, powered by Epson’s 3LCD technology. Providing professional sharp, clear content output for any working environment, enabling high-quality and engaging presentations without breaking the budget. To complete the immersive experience, high-quality sound is delivered via a built-in 16W speaker - making additional external speakers a thing of the past
Up to 304" display size to maximise audience engagement
With a scalable display size of up to 304'' - the EB-FH54 delivers crystal-clear, smooth images with Full HD 1080p resolution with a 240Hz refresh rate, enhanced by Scene Adaptive Gamma Correction for optimum brightness and contrast, and exceptional colour accuracy to deliver vibrant, true-to-life images free of distracting rainbow effects to keep audiences focused and engaged throughout any presentation.
Portable and flexible
Lightweight and compact, the EB-FH54 is easy to transport, offering flexibility. It features a simple setup with x1.62 zoom and automatic vertical keystone correction of ±30°. Quick setup functionality allows for effortless installation and use in any location.
High reliability and low maintenance
Designed for long-lasting performance, this projector offers a lamp life of up to 12,000 hours in ECO mode, reducing the need for frequent replacements and lowering maintenance costs. Backed by a 3-year warranty, it provides peace of mind.
A continued commitment around sustainaiblity
Epson projectors are continuously developed, produced and packaged with sustainability at front of mind, demonstrating Epson’s continuous journey towards carbon-neutrality with lower environmental impact
Stream and share easily
With Apple AirPlay 2 and Miracast connectivity{s1, sharing content is quick and simple - users can wirelessly mirror their device screens to the display for seamless collaboration. The USB-A port also enables PC-free streaming, while additional options like HDBaseT and HDMI daisy-chaining further enhance flexibility.
| Projector | |
| Smartphoneprojector | Ja |
| Geschikt voor schermmaten | 0 - 7721,6 mm (0 - 304") |
| Projector helderheid | 4100 ANSI lumens |
| Projectietechnologie | 3LCD |
| Projector native resolution | 1080p (1920x1080) |
| Typische contrastverhouding | 16000:1 |
| Oorspronkelijke beeldverhouding | 16:9 |
| Digitale gamma correctie | Ja |
| Keystone correctie, verticaal | 30ø |
| Lichtbron | |
| Type lichtbron | Laser |
| Levensduur van de lichtbron | 12000 uur |
| Levensduur van de lichtbron (besparingsmodus) | 12000 uur |
| Lenssysteem | |
| Focus | Auto |
| Zoomcapaciteit | Ja |
| Zoomverhouding | 1:1.62 |
| Video | |
| Volledige HD | Ja |
| Ondersteunde video-modi | 1080p |
| Poorten & interfaces | |
| HDBaseT-poort | Ja |
| Aantal USB 2.0 Type-A-poorten | 1 |
| Aantal HDMI-poorten | 1 |
| Netwerk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Miracast | Ja |
| Apple AirPlay 2-ondersteuning | Ja |
| Kenmerken | |
| Geluidsniveau | 25 dB |
| HDR-ondersteuning | Ja |
| Multimedia | |
| Ingebouwde luidsprekers | Ja |
| Gemiddeld vermogen | 16 W |
| Aantal ingebouwde luidsprekers | 1 |
| Design | |
| Type product | Projector met normale projectieafstand |
| Kleur van het product | Wit |
| Materiaal behuizing | Kunststof |
| Beeldscherm | |
| Ingebouwd display | Nee |
| Energie | |
| Stroombron | USB |
| Leveranciersinformatie | |
| Materiaal | Gerecycleerd plastic |
| Inhoud van de verpakking | |
| Afstandsbediening inbegrepen | Ja |
| Batterijen inbegrepen | Ja |
| Meegeleverde kabels | Stroom |
| Gebruikershandleiding | Ja |
| Technische details | |
| Vernieuwingsfrequenties | 240 Hz |
| Garantieperiode | 3 jaar |
| Logistieke gegevens | |
| Aantal per verpakking | 1 stuk(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |