Eb-770fi - Projector - 3LCD - 4100 Lm - Full Hd - USB / Wi-Fi
ITCurry #: 1925Z983 | Article #: V11HA78080-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Agile USTi laser display
Whatever the size of class or meeting room, unrestricted and interactive learning sessions are possible with this bright, compact and affordable touch-display solution.
The EB-770Fi's bright image, scalable up to 100", is clearly visible from every angle and at a distance, and content can easiliy be shared or streamed directly from multiple devices for the ultimate collaborative experience.
Interactive display
The EB-770Fi is a step up from the EB-770F, with added interactive features.
Two digital pens to be used on the display simultaeously (finger touch available through optional accessory FT01). Presentations can be controlled and brought to life with on-screen annotations, while a variety of convenient built-in tools support productivity. An optional Epson visualiser camera can be contolled via the display, projecting documents or objects from a desk for everyone to see in incredible detail.
Bright display up to 100"
With a 4,100 lumens laser-light source, combined with 3LCD technology, it produces a large, bright and vibrant display up to 100", clearly visible from all angles and at a distance.
Effortless connectivity
Versatile wired and wireless connectivity options, including screen mirroring via Miracast™, allows participants to effortlessly share content from their PCs or mobile devices.
The experience is immersive and user-friendly
The ultra short throw lens allows safe, unobtrusive positioning above the display, enabling presenters free access to interact without casting shadows.
Unlike a flat-panel display, there is no heavy, breakable, glass panel to create disruptive, reflected blind spots from certain angles; and presenters are not subjected to LCD panel direct blue light radiation.
| Projector | |
| Geschikt voor schermmaten | 1524 - 2540 mm (60 - 100") |
| Projector helderheid | 4100 ANSI lumens |
| Projectietechnologie | 3LCD |
| Projector native resolution | 1080p (1920x1080) |
| Typische contrastverhouding | 2500000:1 |
| Oorspronkelijke beeldverhouding | 16:9 |
| Aantal kleuren | 1,07 miljard kleuren |
| Frequentiebereik verticaal | 192 - 240 Hz |
| Keystone correctie, horizontaal | -3 - 3ø |
| Keystone correctie, verticaal | -3 - 3ø |
| Warmtedissipatie | 895 BTU/h |
| Lichtbron | |
| Type lichtbron | Laser |
| Levensduur van de lichtbron | 20000 uur |
| Levensduur van de lichtbron (besparingsmodus) | 30000 uur |
| Lenssysteem | |
| Focus | Handmatig |
| Vaste focale lengte | 3,7 mm |
| F-nummer (relatieve aperture) | 1,6 |
| Zoomcapaciteit | Ja |
| Zoomverhouding | 1.35:1 |
| Throw ratio | 0.25 - 0.35:1 |
| Video | |
| Formaat analoog signaal | Niet ondersteund |
| Volledige HD | Ja |
| 3D | Nee |
| Poorten & interfaces | |
| Aantal USB 2.0-poorten | 4 |
| Aantal USB 2.0 Type-A-poorten | 2 |
| Aantal poorten USB 2.0 Type-B | 2 |
| Microfoon, line-in ingang | Ja |
| Soort serie‰le aansluiting | RS-232C |
| VGA (D-Sub)poort(en) | 2 |
| Aantal HDMI-poorten | 3 |
| DVI-poort | Nee |
| Netwerk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Aantal Ethernet LAN (RJ-45)-poorten | 1 |
| Ethernet LAN, data-overdrachtsnelheden | 10,100 Mbit/s |
| Wifi | Ja |
| Wi-Fi-standaarden | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Opslagmedia | |
| Ge‹ntegreerde geheugenkaartlezer | Nee |
| Kenmerken | |
| Interactief | Ja |
| Interactieve invoer ondersteund | Interactieve pen/Touch |
| Geluidsniveau (spaarzame modus) | 27 dB |
| Geluidsniveau | 37 dB |
| Multimedia | |
| Ingebouwde luidsprekers | Ja |
| Gemiddeld vermogen | 16 W |
| Design | |
| Markt positionering | Presentatie |
| Type product | Projector met ultrakorte projectieafstand |
| Kleur van het product | Wit |
| Plaatsing | Plafond, Desktop, Muur |
| Bevestigingsmogelijkheid voor kabelslot | Ja |
| Kabelslot sleuf type | Kensington |
| Energie | |
| Stroombron | AC |
| Stroomverbruik (typisch) | 197 W |
| Stroomverbruik (in standby) | 0,5 W |
| Stroomverbruik (PowerSave) | 199 W |
| AC-ingangsfrequentie | 50/60 Hz |
| AC-adapter, uitgangsspanning | 100 - 240 V |
| Eisen aan de omgeving | |
| Temperatuur bij opslag | -10 - 60 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 20 - 80 procent |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 10 - 90 procent |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 356 mm |
| Diepte | 395 mm |
| Hoogte | 133 mm |
| Gewicht | 6 kg |
| Inhoud van de verpakking | |
| Afstandsbediening inbegrepen | Ja |
| Batterijen inbegrepen | Ja |
| Meegeleverde kabels | AC, USB |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |