Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
6.26
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The Mouse-in-a-Box™ EQ is designed for those who value performance without compromising on sustainability. The outer case and buttons are composed of a minimum of 58% post-consumer recycled content*, offering a comfortable rounded shape that caters to both left and right-handed users. The responsive 1000DPI optical sensor and convenient scroll wheel support efficient navigation through long pages. The 1.8m (6') wired USB-A cable ensures reliable connectivity and eliminates the need for batteries. Compatible with Windows 7 or later, macOS and ChromeOS, the Mouse-in-a-Box™ EQ comes with a 3-year limited warranty. * Excludes PCB assembly and cables
| Mouse | |
| Connectivity technology | Wired |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 60 mm |
| Package depth | 38 mm |
| Package height | 117 mm |
| Package weight | 94 g |
| Other features | |
| Special features | EQ |
| Compatible operating systems | Windows 11 |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 196 mm |
| Master (outer) case length | 245 mm |
| Master (outer) case height | 160 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.51 kg |
| Master (outer) case net weight | 1.51 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}