-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The MY230 EQ Rechargeable Mouse is a reliable value-for-money midsize wireless mouse featuring a 3-button quiet-click design and of a minimum of 41% post-consumer recycled content of the total plastic components*. Windows and macOS compatible, it offers stable 2.4GHz connectivity secured with AES 128-bit encryption and reliable Bluetooth® connection options. Convenient LED indicators provide visual confirmation of battery-life and pairing channel. The built-in dongle storage ensures users waste no time when they need to connect, wireless connectivity helps maintain a tidy workspace, and a long-lasting 500mAH rechargeable battery supports months of productivity without a recharge. Wipe down protection certified and delivered in Forest Stewardship Council (FSC®) certified packaging. Includes 3-year limited warranty. *Excludes PCB assembly, rechargeable battery, 2.4GHz dongle, and charging cable.
| Mouse | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Battery type | Built-in battery |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 105 mm |
| Package depth | 125 mm |
| Package height | 39 mm |
| Package weight | 178 g |
| Packaging content | |
| Receiver type | Nano receiver |
| Battery | |
| Rechargeable battery | Yes |
| Other features | |
| Special features | EQ |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 0 pc(s) |
| Master (outer) case width | 117 mm |
| Master (outer) case length | 315 mm |
| Master (outer) case height | 150 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.19 kg |
| Master (outer) case net weight | 1.19 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |