Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
22.13
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The Pro Fit™ Wired Washable Mouse, with its waterproof, easy-clean, rugged design, is ideal for maintaining a hygienic surface and cleaning up drips and spills, without sacrificing performance. Comfortable for use with either hand, the wired USB connection delivers reliable performance without the need for batteries. Plug-and-play, so there’s no software to download and install. A perfect companion to the Kensington Pro Fit™ Wired Washable Keyboard. Do not immerse the USB connector.
| Mouse | |
| Connectivity technology | Wired |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 115 mm |
| Package depth | 170 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 230 g |
| Other features | |
| Compatible operating systems | Chrome OS 44 or above; macOS 10.14 or above; Windows 11; Windows 7 or above |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 255 mm |
| Master (outer) case length | 285 mm |
| Master (outer) case height | 195 mm |
| Master (outer) case gross weight | 2.82 kg |
| Master (outer) case net weight | 2.57 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}