-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Are you looking for modern multiservice switch that supports multiple protocols? The HPE Storage Multiservice Switch C-series SN6640C is a flexible switch for deploying SAN extension solutions, distributed intelligent fabric services, and cost-effective multiprotocol connectivity for open systems. It offers advanced capabilities available only to director class switches. With a compact form factor and advanced capabilities, the HPE Storage Multiservice Switch C-series SN6640C is an ideal solution for departmental and remote branch-office SANs as well as in large-scale SANs in conjunction with HPE Storage C-series SN8700C multilayer directors. The HPE Storage Multiservice Switch C-series SN6640C offers up to twelve 32 Gbps Fibre Channel ports, four 1/10, two 25 or one 40 Gigabit Ethernet IP storage services ports, in a fixed One-Rack-Unit (1RU) form factor. It connects to existing native Fibre Channel networks, protecting current investments in storage networks.
What is new supporting point:
New subscription-based Advantage license bundles with Cisco NDFC/DCNM and Enterprise package.
| Beveiliging | |
| Ondersteunde beveiligingsalgoritmen | SNMPv3, IPSec |
| Protocollen | |
| Ondersteunde protocollen | Fibre Channel, FCIP, and IP Extension |
| Design | |
| Vormfactor | 1U |
| Prestatie | |
| Ondersteunde mediatypen | Supports 32 Gb, 16 Gb, and 8 Gb FC; 40 GbE, 25 GbE, 10 GbE, and 1 GbE Ethernet transceivers |
| Energie | |
| Redundante voeding | Ja |
| Overige specificaties | |
| Technische details | Non-disruptive software upgrades, hot-swappable and 1+1 redundant power supplies, hot-swappable fan module, hot-swappable SFP+ optics, stateful process restart |
| Software (optioneel) | Enterprise Package license, Cisco Data Center Network Manager (DCNM) license, Advantage license (1/3/5 yrs) |
| Poortsnelheid | 32 Gb FC, 1/10/25/40 GbE Ethernet |
| Upgrademogelijkheden | All ports active |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 439,4 mm |
| Diepte | 511 mm |
| Hoogte | 42,7 mm |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |