-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Bright XGA display solution
The EB-E24 is an affordable and flexible lamp display offering high quality displays with brightness up to 3,600 lumens and display sizes up to 350", as well as quick set-up and a lightweight, portable design. It is highly reliable, easy to maintain and comes with a 3-year warranty.
Bright, vibrant presentations for any space, anytime
Deliver bright, vibrant presentations effortlessly at any time of day with 3,600 lumens of clarity. Perfect for a variety of spaces, this projector offers exceptional performance without the high cost, making it an ideal choice for both small and large rooms. Transform any space into a vibrant viewing environment with display sizes up to 350''.
Effortless connectivity
Easy to connect with multiple inputs including HDMI, VGA, composite, audio in and out and more. The split screen function allows you to simultaneously project two images, making it an excellent solution for video conference systems. No concerns about direct power-off or instant shutdown, with a built-in lens shutter for easy packing and portability.
Portable and flexible
Lightweight and compact, this highly versatile projector is easy to move from room to room and offers outstanding flexibility. With a built-in 5W speaker that delivers clear and powerful audio, it eliminates the need for external sound systems in smaller spaces, while quick set-up features such as a horizontal sliding keystone allow it to be set up and used anywhere with minimal effort.
High reliability and low maintenance
Designed for long-lasting performance, the EB-E24 offers a lamp life of up to 12,000 hours in ECO mode, reducing the need for frequent replacements and lowering maintenance costs. Backed by a 3-year warranty, it provides peace of mind.
A continued commitment to sustainability
Epson projectors are continuously developed, produced and packaged with sustainability at front of mind, demonstrating Epson’s continuous journey towards carbon-neutrality with lower environmental impact.
| Projector | |
| Ondersteunde beeldverhoudingen | 4:3 |
| Smartphoneprojector | Ja |
| Geschikt voor schermmaten | 762 - 8890 mm (30 - 350") |
| Projectie afstand (breed) | 0,9 - 10,3 m |
| Projectie afstand (tele) | 0,9 - 10,3 m |
| Projector helderheid | 3600 ANSI lumens |
| Projectietechnologie | 3LCD |
| Projector native resolution | XGA (1024x768) |
| Typische contrastverhouding | 15000:1 |
| Oorspronkelijke beeldverhouding | 4:3 |
| Aantal kleuren | 1,07 miljard kleuren |
| Lichtbron | |
| Type lichtbron | Lamp |
| Levensduur van de lichtbron | 6000 uur |
| Levensduur van de lichtbron (besparingsmodus) | 12000 uur |
| Lampvermogen | 210 W |
| Aantal lampen | 1 lampen |
| Lenssysteem | |
| Focus | Handmatig |
| Brandpuntbereik | 16.7 mm |
| Diafragma (F-F) | 0 - 1,44 |
| Zoomcapaciteit | Ja |
| Zoom type | Auto |
| Throw ratio | 1.44 - 2.88:1 |
| Off-set | 8 procent |
| Video | |
| Ondersteunde grafische resoluties | 1024 x 768 (XGA) |
| Video kleurenmodi | Schoolbord, Bioscoop, Dynamisch, Presentatie, sRGB |
| Poorten & interfaces | |
| Aantal poorten USB 2.0 Type-B | 1 |
| Soort serie‰le aansluiting | RS-232C |
| PC audio ingang | Ja |
| VGA (D-Sub)poort(en) | 2 |
| Aantal HDMI-poorten | 1 |
| Composiet video-ingang | 1 |
| Aansluiting voor netstroomadapter | Ja |
| Kenmerken | |
| Geluidsniveau (spaarzame modus) | 28 dB |
| Projectiemodi | Plafond |
| Geluidsniveau | 37 dB |
| Luchtfilter | Ja |
| Wachtwoordbeveiliging | Ja |
| Multimedia | |
| Ingebouwde luidsprekers | Ja |
| Gemiddeld vermogen | 5 W |
| Aantal ingebouwde luidsprekers | 1 |
| Auto channel search | Ja |
| Design | |
| Markt positionering | Draagbaar |
| Type product | Projector met normale projectieafstand |
| Kleur van het product | Wit |
| Plaatsing | Plafond, Desktop |
| LED-indicatoren | Dempen, Stroom |
| Kabelslot sleuf type | Kensington |
| Beeldscherm | |
| Ingebouwd display | Nee |
| Kleurdiepte | 10 Bit |
| Energie | |
| Stroombron | AC |
| Stroomverbruik (typisch) | 284 W |
| Vermogensverbruik (max) | 332 W |
| Stroomverbruik (PowerSave) | 0,3 W |
| Verbruik (modus Economisch) | 181 W |
| AC-ingangsspanning | 100-240 V |
| AC-ingangsfrequentie | 50-60 Hz |
| Leveranciersinformatie | |
| Aanbevolen geslacht | Elk geslacht |
| Materiaal | Kunststof |
| Batterijen vereist | Ja |
| Eisen aan de omgeving | |
| Temperatuur bij opslag | -10 - 60 øC |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 10 - 90 procent |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 302 mm |
| Diepte | 249 mm |
| Hoogte | 92 mm |
| Gewicht | 2,7 kg |
| Inhoud van de verpakking | |
| Afstandsbediening inbegrepen | Ja |
| Batterijen inbegrepen | Ja |
| Meegeleverde kabels | Stroom |
| Opbergetui | Ja |
| Gebruikershandleiding | Ja |
| Technische details | |
| Garantieperiode | 3 jaar |
| Logistieke gegevens | |
| Aantal per verpakking | 1 stuk(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |