-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
WXGA projector
Here’s a projector the whole family can enjoy; from watching box sets to delivering sharp presentations, this WXGA projector has the tools for the job. There’s no need to worry about ambient light; it produces a bright and clear display with 3,000 lumens and 3LCD technology. It's also easy to transport and set up. And its incredibly long lamp life means it’s great value for money.
Bigger is better
Whether you’re watching your favourite film or delivering a presentation, this projector can achieve an impressive 378 inch display. It's great quality too, with 3LCD technology that makes the display up to three times brighter than competitor products¹, thanks to its bright and vivid colours. From family and friends to business colleagues and clients, it's sure to get everyone’s attention.
High-quality, bright images
Even in bright rooms, this powerful yet affordable WXGA projector delivers exceptionally bright yet colourful images with clear details. It's all thanks to 3LCD technology, which produces an equally high White and Colour Light Output of 3,000 lumens.
Long-lasting solution
Looking for a long-term, hassle-free and affordable solution for your projection needs? This model's long-lasting lamp light source provideds you with 18 years' worth of entertainment².
Plug and play
Here’s a projector that’s designed with portability and quick set up in mind. Its compact design makes it easy to move from room to room, and you can quickly position the image with keystone correction and access content simply with the HDMI input.
| Projector | |
| Geschikt voor schermmaten | 635 - 9601,2 mm (25 - 378") |
| Projectie-afstand objectief | 0,9 - 10,4 m |
| Projector helderheid | 3000 ANSI lumens |
| Projectietechnologie | 3LCD |
| Projector native resolution | WXGA (1200x800) |
| Oorspronkelijke beeldverhouding | 16:10 |
| Aantal kleuren | 16,7 miljoen kleuren |
| Projector helderheid (spaarzame modus) | 2000 ANSI lumens |
| Keystone correctie, horizontaal | -30 - 30ø |
| Keystone correctie, verticaal | -30 - 30ø |
| Matrix grootte | 1,5 cm (0.59") |
| Verticale synchronisatie ( min) | 100 kHz |
| Verticale synchronisatie (max) | 120 kHz |
| Lichtbron | |
| Type lichtbron | Lamp |
| Levensduur van de lichtbron | 6000 uur |
| Levensduur van de lichtbron (besparingsmodus) | 12000 uur |
| Soort lamp | UHE |
| Lampvermogen | 188 W |
| Lenssysteem | |
| Focus | Handmatig |
| Zoomcapaciteit | Ja |
| Throw ratio | 1.27 - 1.71:1 |
| Video | |
| Formaat analoog signaal | Niet ondersteund |
| Volledige HD | Nee |
| 3D | Nee |
| Video kleurenmodi | Bioscoop, Dynamisch, Presentatie, Helder |
| Poorten & interfaces | |
| HDMI versie | 1.4 |
| Aantal USB 2.0-poorten | 2 |
| Aantal USB 2.0 Type-A-poorten | 1 |
| Aantal poorten USB 2.0 Type-B | 1 |
| Aantal HDMI-poorten | 1 |
| Opslagmedia | |
| Ge‹ntegreerde geheugenkaartlezer | Nee |
| Kenmerken | |
| Geluidsniveau (spaarzame modus) | 29 dB |
| Geluidsniveau | 38 dB |
| Land van herkomst | Filipijnen |
| Multimedia | |
| Ingebouwde luidsprekers | Ja |
| Gemiddeld vermogen | 5 W |
| Design | |
| Markt positionering | Presentatie |
| Kleur van het product | Zwart, Wit |
| Plaatsing | Desktop |
| Bevestigingsmogelijkheid voor kabelslot | Ja |
| Kabelslot sleuf type | Kensington |
| Energie | |
| Stroombron | AC |
| Stroomverbruik (typisch) | 270 W |
| Stroomverbruik (in standby) | 0,5 W |
| Verbruik (modus Economisch) | 214 W |
| AC-ingangsspanning | 100 - 240 V |
| AC-ingangsfrequentie | 50 - 60 Hz |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | 5 - 40 øC |
| Temperatuur bij opslag | -10 - 60 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 20 - 80 procent |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 10 - 90 procent |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 295 mm |
| Diepte | 211 mm |
| Hoogte | 87 mm |
| Gewicht | 2,4 kg |
| Breedte verpakking | 365 mm |
| Diepte verpakking | 322 mm |
| Hoogte verpakking | 165 mm |
| Gewicht verpakking | 3,68 kg |
| Inhoud van de verpakking | |
| Afstandsbediening inbegrepen | Ja |
| Batterijen inbegrepen | Ja |
| Meegeleverde kabels | AC |
| Technische details | |
| Commodity Classification Automated Tracking System (CCATS) | 85286200000 |
| Logistieke gegevens | |
| Code geharmoniseerd systeem (HS) | 85286200000 |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |