Eb-l570u - Projector - 3LCD - 5200 Lm - Wuxga - USB / Hdmi
ITCurry #: 1925Z987 | Article #: V11HA98080-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
4KE display solution
Exceed your vision with Epson compact 3LCD technology laser projector, delivers sharp and smooth 4K images. The EB-L570U delivers effective, practical and creative display applications across a number of different industries.
Incredible picture quality
Providing higher quality content output, more engaging and impactful displays even in brightly-lit environments, the EB-L570U offers impressive 5,200-lumen brightness, 4KE resolution and lens shift at an affordable price. The EB-L570U is also a scalable display from 50 to 500-inches.
Superior connectivity
This displays solution offers many ways to connect. BYOD connectivity with optional wireless or wired and HDBaseT. Offers MTR auto power-on function by HDMI signal detection. The EB-L570U comes equipped with future-proofed connectivity options including HDMI, HDBaseT and built-in media player. Compatible with iProjection software for easy connectivity with mobile devices and content sharing.
Effortless and flexible installation
360-degree installation without compromising the display quality and supports 21:9 and 16:6 ultra-widescreen, lens shift and HDMI output. For projector installs offers premium multi-projection features - options that you would normally expect to see in higher range or priced models. Edge blending combined optional ELPEC01 camera enables simple stacking/ tiling features.
Peace of mind and long-lasting durability
Project for longer with exceptional reliability and a longer usage life of up to 30,000 hours in Eco Mode (20,000 hours normal).
| Projector | |
| Geschikt voor schermmaten | 1270 - 12700 mm (50 - 500") |
| Projectie-afstand objectief | 1,44 - 23,84 m |
| Projectie afstand (breed) | 1,4 - 14,8 m |
| Projectie afstand (tele) | 2,4 - 23,8 m |
| Projector helderheid | 5200 ANSI lumens |
| Projectietechnologie | 3LCD |
| Projector native resolution | WUXGA (1920x1200) |
| Typische contrastverhouding | 2500000:1 |
| Oorspronkelijke beeldverhouding | 16:10 |
| Aantal kleuren | 1,07 miljard kleuren |
| Keystone correctie, horizontaal | -30 - 30ø |
| Keystone correctie, verticaal | -30 - 30ø |
| Matrix grootte | 1,7 cm (0.67") |
| Lichtbron | |
| Type lichtbron | Laser |
| Levensduur van de lichtbron | 20000 uur |
| Levensduur van de lichtbron (besparingsmodus) | 30000 uur |
| Lenssysteem | |
| Focus | Handmatig |
| Brandpuntbereik | 20 - 31.8 mm |
| Diafragma (F-F) | 1,5 - 1,7 |
| Zoomcapaciteit | Ja |
| Zoom type | Handmatig |
| Throw ratio | 1.35 - 2.20:1 |
| Horizontale lens verplaatsingsbereik | -20 - 20 procent |
| Verticale lens verplaatsingsbereik | -50 - 50 procent |
| Video | |
| Formaat analoog signaal | Niet ondersteund |
| Volledige HD | Ja |
| 3D | Nee |
| Poorten & interfaces | |
| HDBaseT-poort | Ja |
| Aantal USB 2.0-poorten | 2 |
| Aantal USB 2.0 Type-A-poorten | 1 |
| Aantal poorten USB 2.0 Type-B | 1 |
| Soort serie‰le aansluiting | RS-232C |
| Aantal HDMI-poorten | 3 |
| DVI-poort | Nee |
| Netwerk | |
| Ethernet LAN | Nee |
| Wifi | Ja |
| Opslagmedia | |
| Ge‹ntegreerde geheugenkaartlezer | Nee |
| Kenmerken | |
| Interactief | Nee |
| Geluidsniveau (spaarzame modus) | 23 dB |
| Geluidsniveau | 31 dB |
| HDR-ondersteuning | Ja |
| High Dynamic Range (HDR)-technologie | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Multimedia | |
| Ingebouwde luidsprekers | Ja |
| Gemiddeld vermogen | 10 W |
| Design | |
| Markt positionering | Bedrijf |
| Kleur van het product | Zwart, Wit |
| Energie | |
| Stroombron | AC |
| Stroomverbruik (typisch) | 201 W |
| Stroomverbruik (in standby) | 2 W |
| Vermogensverbruik (max) | 260 W |
| Verbruik (modus Economisch) | 199 W |
| AC-ingangsfrequentie | 50/60 Hz |
| AC-adapter, uitgangsspanning | 100 - 240 V |
| Eisen aan de omgeving | |
| Temperatuur bij opslag | -10 - 60 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 20 - 80 procent |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 10 - 90 procent |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 440 mm |
| Diepte | 304 mm |
| Hoogte | 122 mm |
| Gewicht | 8,3 kg |
| Inhoud van de verpakking | |
| Afstandsbediening inbegrepen | Ja |
| Batterijen inbegrepen | Ja |
| Meegeleverde kabels | AC |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |