HPE SN6620C 32GB 48/24 32GB Short Wave SFP+ Fibre Channel v2 Switch
ITCurry #: 1171AHT8 | Article #: R0P13B-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Are you looking for a high-speed Fibre Channel connectivity for NVMe/All-Flash arrays? HPE Storage Fibre Channel Switch C-series SN6620C delivers 32 Gbps FC switching providing high-speed FC connectivity from the server rack to the SAN core. It empowers small, midsize, and large enterprises that are rapidly deploying cloud-scale applications providing the benefits of greater bandwidth, scale, and consolidation. The switch allows seamless transition to Fibre Channel Non-Volatile Memory Express (FC-NVMe) workloads whenever available without any hardware upgrade in the SAN. For flexibility, the HPE Storage Fibre Channel Switch C-series SN6620C scales from 24-48 ports. Additionally, investing in this switch for the lower speed (8 or 16 Gbps) server rack gives you the flexibility to upgrade to 32 Gbps performance in the future.
What is new supporting point:
New subscription-based Advantage and Premier license bundles with Cisco DCNM / Cisco Nexus Dashboard Fabric Controller (NDFC), Enterprise and SAN Analytics.
| Beveiliging | |
| Ondersteunde beveiligingsalgoritmen | SNMPv3 |
| Protocollen | |
| Ondersteunde protocollen | Fibre Channel |
| Design | |
| Vormfactor | 1U |
| Prestatie | |
| Ondersteunde mediatypen | Supports 32 Gb, 16 Gb, and 8 Gb transceivers |
| Energie | |
| Redundante voeding | Ja |
| Aantal voedingen | 2 |
| Overige specificaties | |
| Technische details | Non-disruptive software upgrades, hot-swappable and dual redundant power supplies, hot-swappable fan module, hot-swappable SFP+ optics, stateful process restart |
| Gewicht (imperiaal) | 7,57 kg (16.7 lbs) |
| Software (optioneel) | Port upgrade license, Enterprise Package license, Cisco Data Center Network Manager (DCNM) license, SAN Insights (1, 3, 5 years), Advantage license (1, 3, 5 years), and Premier license (1, 3, 5 years) |
| Poortsnelheid | 32 Gb |
| Upgrademogelijkheden | Activate additional ports using 8 port upgrade license |
| Afmetingen (B x D x H) (Brits) | 43,7 x 439,4 x 566,4 mm (1.72 x 17.3 x 22.3") |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 43,7 mm |
| Diepte | 439 mm |
| Hoogte | 566 mm |
| Gewicht | 8,5 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |