-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
HPE Converged Network Adapters (CNAs) are dual port adapters that provide Ethernet, iSCSI, and Fibre Channel (FC) connectivity over 10 GbE/25 GbE using both Fibre Channel over Ethernet (FCoE) and Converged Enhanced Ethernet (CEE) standards. By consolidating Ethernet, iSCSI, and Fibre Channel onto a converged adapter, HPE CNAs reduce the number of separate adapters and cables required for your data center and also reduce operational, power, and cooling costs while preserving existing Ethernet and Fibre Channel infrastructure. HPE CNAs have also been thoroughly tested with HPE ProLiant servers and HPE Top of Rack (ToR) switches to help ensure a better HPE FCoE solution for your data center.
What is new supporting point:
HPE CN1200R 10GBASE-T converged network adapter
HPE CN1300R 10/25GbE dual port converged network adapter
| Poorten & interfaces | |
| Connectiviteitstechnologie | Bedraad |
| Hostinterface | PCI Express |
| Interface | Ethernet |
| Aantal Ethernet LAN (RJ-45)-poorten | 2 |
| Netwerk | |
| Maximale overdrachtssnelheid van gegevens | 25 Mbit/s |
| Design | |
| Component voor | Server |
| Intern | Ja |
| Gevoeligheid ontvanger | Microsoft Windows Microsoft, Windows, Red Hat, Linux, SUSE Linux VMware |
| Compatibele producten | HPE ProLiant platforms Refer to server QuickSpecs for details regarding option support |
| Minimale systeemeisen | |
| Compatibele besturingssystemen | None |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | 5 - 60 øC |
| Temperatuur bij opslag | -40 - 70 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 5 - 90 procent |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 182 mm |
| Diepte | 120 mm |
| Hoogte | 218 mm |
| Overige specificaties | |
| Soort kabel | SFP+ Ethernet Optical Modules or Direct Attach Copper |
| Aantal kanalen | 2 kanalen |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |