Tm-p80ii (111) - Receipt Printer - Thermal - Wi-Fi / USB-c
ITCurry #: 1925Y872 | Article #: C31CK00111-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
3-inch portable receipt printer
Providing outstanding flexibility, reliability, connectivity and ease-of-use, this stylish and compact receipt printer is even lighter than its predecessor, and is perfect for busy, fast-moving environments.
Perfect for a wide range of applications
Whatever your application, from retail to hospitality, the TM-P80II is designed to make life easy. Measuring only 138 x 105 x 68 mm, its ultra-light and ergonomic form factor makes it the ideal solution for any on-the-go environment.
Ideal for in-vehicle use
Fully approved for in-vehicle use, this highly versatile receipt printer is also ideal for transportation applications, such as a taxis or on-board ticketing, and logistics applications such as payment on-delivery or invoicing.
Excellent connectivity with USB, Bluetooth and WiFi 5
With USB-C connectivity, plus support for Bluetooth 5.0 “classic” and low-energy modes, the TM-P80II provides excellent range, seamless pairing and reliable all-day battery life, while its Wi-Fi 5 capability means that it offers excellent wireless performance, including a Wi-Fi “Direct” mode enabling direct connection of up to 8 devices without the need to connect to a network or hotspot.
Robust and reliable
With increased impact resistance and protection to IP54 standards, the TM-P80II is designed to withstand most ordinary knocks, as well as exposure to dust and water.
Fast, easy set-up
Because the TM-P80II comes with a comprehensive “quick start” sheet, which includes QR-codes that link to video guides, set-up and configuration is simple and hassle-free - so you can be up and running almost instantly.
Major benefits for developers
Full support is provided for both ESC/POS and standard Epson Drivers, while Epson’s proven software solutions ensure that the migration of existing POS systems is near-seamless, and new development is fast and problem-free.
| Printsnelheid | |
| Kleur | Nee |
| Maximale resolutie | 203 x 203 DPI |
| Printsnelheid (metrisch) | 100 mm/sec |
| Printtechnologie | Thermisch |
| Soort | Mobiele printer |
| Papier | |
| Type papierinvoer | Bovenkant & voorkant |
| Dikte printermedia | 75 æm |
| Maximale print breedte | 8 cm |
| Poorten & interfaces | |
| USB-poort | Ja |
| USB-connector | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-versie | 5.0 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Connectiviteitstechnologie | Bedraad en draadloos |
| Netwerk | |
| Wifi | Ja |
| Wi-Fi-standaarden | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Kenmerken | |
| Snijder | Ja |
| Design | |
| Kleur van het product | Zwart |
| Energie | |
| Type stroombron | DC |
| AC-ingangsspanning | 7.2 V |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | -15 - 50 øC |
| Temperatuur bij opslag | -25 - 70 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 10 - 90 procent |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 0 - 90 procent |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 105 mm |
| Diepte | 138 mm |
| Hoogte | 57,6 mm |
| Gewicht | 390 g |
| Verpakking | |
| Meegeleverde kabels | USB |
| Accu/Batterij | |
| Capaciteit van de accu/batterij | 1950 mAh |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |