Tm-p20ii (101) - Pos Printer - Thermal - 2in - Bluetooth, USB Type-c
ITCurry #: 1925Y869 | Article #: C31CJ99101-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
2-inch portable receipt printer
Sporting an all-new, ultra-light and stylish design, this popular receipt printer offers a range of new and advanced features, as well as enhanced durability. Providing outstanding flexibility, reliability, connectivity and ease-of-use, it's perfect for busy, on-the-go environments such as retail, hospitality and in-vehicle applications.
Compact, stylish and ultra-light
Whatever your application, from retail to hospitality, this receipt printer is designed to make life easy. Wi-Fi model weighing only 223g (approx.) and Bluetooth model 216g (approx.), its ultra-light form factor makes it the ideal solution for any on-the-go environment.
Robust and reliable
When you’re out and about, your devices are exposed to many hazards of everyday life. But with its increased impact resistance and protection to IP54 standards, the TM-P20II is designed to withstand most ordinary knocks, as well as exposure to dust and water.
Outstanding connectivity, range and battery life
With USB-C connectivity, plus support for Bluetooth 5.0 “classic” and low-energy modes, it provides excellent range, seamless pairing and reliable all-day battery life, while its Wi-Fi 5 capability means that it offers excellent wireless performance, including a Wi-Fi “Direct” mode enabling direct connection of up to 8 devices without the need to connect to a network or hotspot.
Great for in-vehicle applications
Fully approved for use in vehicles, the highly compact and fully self-contained TM-P20II is easily integrated into your workflow, helping you to become more efficient and productive.
Easy and comfortable to carry
Super-light and ergonomically designed, the TM-P20II can be easily mounted onto a belt, or shoulder carried using an (optional) strap.
Fast, easy set-up
Because the TM-P20II comes with a comprehensive “quick start” sheet, which includes QR-codes that link to video guides, set-up and configuration is simple and hassle-free - so you can be up and running almost instantly.
| Printsnelheid | |
| Kleur | Nee |
| Maximale resolutie | 203 x 203 DPI |
| Printsnelheid (metrisch) | 100 mm/sec |
| Printtechnologie | Thermisch |
| Soort | Mobiele printer |
| Papier | |
| Type papierinvoer | Bovenkant & voorkant |
| Dikte printermedia | 75 æm |
| Maximale print breedte | 5,8 cm |
| Poorten & interfaces | |
| USB-poort | Ja |
| USB-connector | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-versie | 5.0 |
| Connectiviteitstechnologie | Bedraad en draadloos |
| Kenmerken | |
| Snijder | Ja |
| Design | |
| Kleur van het product | Zwart |
| Energie | |
| Type stroombron | DC |
| AC-ingangsspanning | 7.2 V |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | -15 - 50 øC |
| Temperatuur bij opslag | -25 - 70 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 10 - 90 procent |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 0 - 90 procent |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 79 mm |
| Diepte | 120 mm |
| Hoogte | 46 mm |
| Gewicht | 220 g |
| Verpakking | |
| Meegeleverde kabels | USB |
| Accu/Batterij | |
| Capaciteit van de accu/batterij | 1240 mAh |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |