-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Epson DURABrite Ultra Ink – for laser-like, business documents
Epson's DURABrite Ultra Ink is ideal for producing laser-like, business documents. Thanks to its all-pigment ink system, documents are water, smudge and highlighter resistant and its quick-drying properties make it perfect for duplex printing.
Save up to 30% ink{s1 with Epson’s individual ink cartridges
With Epson’s individual inks, you only replace the colour used, saving you up to 30% ink1 compared to competitors’ tri-colour cartridges.
Reduce your printing costs with XL inks
Epson offers a choice of standard or extra large (XL) ink cartridges across its latest ink ranges. XL inks are ideal if you print high volumes and can reduce your printing costs by up to 25%{s2.
Epson inks are optimised for Epson printers
Epson inks and papers have been developed to work hand-in-hand with Epson printers to produce the best results time and time again.
| Kenmerken | |
| Type zwarte inkt | Inkt op pigmentbasis |
| Compatibiliteit | WF-4720DWF, WF-4725DWF, WF-4730DTWF, WF-4740DTWF |
| Aantal per verpakking | 1 stuk(s) |
| Aantal zwarte inktcartridges | 1 |
| Aantal gekleurde inktcartridges | 3 |
| Volume zwarte inkt | 41,2 ml |
| Volume gekleurde inkt | 27,3 ml |
| Soort | Origineel |
| Inkjet Cartridge Type | Hoog (XL) rendement |
| Printkleuren | Zwart, Cyaan, Magenta, Geel |
| Merkcompatibiliteit | Epson |
| Type aanbod | Multi-verpakking |
| Land van herkomst | Indonesi‰ |
| Eisen aan de omgeving | |
| Temperatuur bij opslag | -20 - 40 øC |
| Verpakking | |
| Breedte verpakking | 195 mm |
| Diepte verpakking | 370 mm |
| Hoogte verpakking | 150 mm |
| Gewicht verpakking | 255 g |
| Certificaten | |
| Certificering | CE |
| Logistieke gegevens | |
| Producten per pallet | 648 stuk(s) |
| Hoeveelheid per (buitenste) hoofdverpakking | 6 stuk(s) |
| Code geharmoniseerd systeem (HS) | 84439990 |
| Producten per pallet (UK) | 648 stuk(s) |
| Producten per palletlaag | 72 stuk(s) |
| Producten per palletlaag (UK) | 72 stuk(s) |
| Minimum bestelhoeveelheid | 6 stuk(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |