Ef-62n - Projector - LCD - 700 Lm - 4k Pro-uhd - USB / Wi-Fi
ITCurry #: 1925AG36 | Article #: V11HB73440-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Compact and feature-packed, designed for seamless big-screen entertainment— anytime, anywhere
Enjoy truly immersive moments with Epson Lifestudio portable smart projectors. Sleek, compact, and loaded with features, they are designed with advanced, state-of-the-art image and audio technology, built-in smart TV functions, and effortless setup for seamless immersive entertainment indoors and out.
Sound by Bose, Bluetooth & Dolby Audio
Experience rich, crisp audio powered by state-of-the-art Sound by Bose technology, with integrated Bluetooth and Dolby Audio for a truly immersive experience.
More vivid, up to 3x brighter images*
Brighten up your life with 700 lumens of 4K Pro UHD visuals powered by Epson’s 3LCD x RGB-LED deliver vibrant, lifelike images. HDR10 support and a 5,000,000:1 dynamic contrast ratio ensure sharp shadows, fine detail, and deep blacks.
Google TV & Google Assistant
Easily access over 400,000 movies and TV shows, including your favourites from Netflix, YouTube, Disney+, Prime Video, and more*. Use Google Assistant voice commands to control your projector, search content, launch apps, and play music. With Google Cast, stream movies, shows, photos, and music straight from your phone or tablet.
Intelligent Instant Setup for effortless portability
Elevate your viewing entertainment into an immersive big-screen experience at home or on the go. Packed with features like auto focus, auto keystone correction, auto obstacle avoidance, and auto screen fit, it automatically adjusts to the optimal screen size for your space as soon as you power it on.
Easy to fit into your lifestyle
Create unforgettable moments on a screen up to 150 inches. Enhance your gaming performance with smoother, more responsive gameplay.
Eco-conscious and caring
Enjoy up to 10 years of worry-free entertainment with Epson’s highly reliable, low-maintenance projectors—all backed by a 5-year warranty for added peace of mind*.
| Projector | |
| Helderheid projector | 700 ISO lumens |
| Smartphoneprojector | Ja |
| Projectie afstand (breed) | 0,8 - 4 m |
| Projector helderheid | 700 ANSI lumens |
| Projectietechnologie | 3LCD |
| Projector native resolution | UHD 4K (3840x2160) |
| Typische contrastverhouding | 5000000:1 |
| Oorspronkelijke beeldverhouding | 16:9 |
| Aantal kleuren | 1,07 miljard kleuren |
| Keystone correctie, horizontaal | -20 - 20ø |
| Keystone correctie, verticaal | -20 - 20ø |
| Lichtbron | |
| Type lichtbron | LED |
| Levensduur van de lichtbron | 20000 uur |
| Levensduur van de lichtbron (besparingsmodus) | 20000 uur |
| Lenssysteem | |
| Focus | Auto |
| Vaste focale lengte | 16,7 mm |
| F-nummer (relatieve aperture) | 1,6 |
| Zoomcapaciteit | Ja |
| Throw ratio | 1.20:1 |
| Video | |
| Volledige HD | Ja |
| Video kleurenmodi | Bioscoop, Dynamisch, Natuurlijk, Helder |
| Poorten & interfaces | |
| Type onderhoudspoort | USB Type-B |
| Aantal USB 2.0 Type-A-poorten | 1 |
| Aantal poorten USB 2.0 Type-B | 1 |
| Hoofdtelefoonuitgangen | 1 |
| Aantal HDMI-poorten | 1 |
| DVI-poort | Nee |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Ja |
| Netwerk | |
| Smart TV | Ja |
| Ethernet LAN | Nee |
| Wifi | Ja |
| Wi-Fi-standaarden | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-versie | 5.2 |
| Opslagmedia | |
| Ge‹ntegreerde geheugenkaartlezer | Nee |
| Kenmerken | |
| Interactief | Nee |
| Geluidsniveau (spaarzame modus) | 20 dB |
| Geluidsniveau | 24 dB |
| HDR-ondersteuning | Ja |
| High Dynamic Range (HDR)-technologie | High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Werkt met de Google Assistent | Ja |
| Inclusief besturingssysteem | Google TV |
| Multimedia | |
| Ingebouwde luidsprekers | Ja |
| Gemiddeld vermogen | 10 W |
| Aantal ingebouwde luidsprekers | 2 |
| Design | |
| Markt positionering | Draagbaar |
| Kleur van het product | Metallic, Marineblauw |
| Plaatsing | Desktop, Vloer |
| Beeldscherm | |
| Ingebouwd display | Nee |
| Energie | |
| Stroombron | AC |
| Stroomverbruik (typisch) | 83 W |
| Vermogensverbruik (max) | 95 W |
| Verbruik (modus Economisch) | 0,5 W |
| AC-ingangsspanning | 100 - 240 V |
| AC-ingangsfrequentie | 50 - 60 Hz |
| Eisen aan de omgeving | |
| Temperatuur bij opslag | -10 - 60 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 20 - 80 procent |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 10 - 90 procent |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 199 mm |
| Diepte | 190 mm |
| Hoogte | 75 mm |
| Gewicht | 1,6 kg |
| Inhoud van de verpakking | |
| Afstandsbediening inbegrepen | Ja |
| Batterijen inbegrepen | Ja |
| Meegeleverde kabels | AC |
| Gebruikershandleiding | Ja |
| Logistieke gegevens | |
| Aantal per verpakking | 1 stuk(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |