Eh-ls670b - Projector - LCD - 3600 Lm - Uhd - USB / Wi-Fi
ITCurry #: 1925AF94 | Article #: V11HB82140-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Cinema-quality experiences, from the comfort of your sofa
Create your own cinema experience at home — whether it’s family movie night, the season finale of your favourite series, the thrill of a big game or live concert. Because sometimes, a big TV is just not big enough. Epson home cinema projectors are easy to set up and deliver immersive, high-quality viewing that transforms any room.
Sound by Bose, Bluetooth & Dolby Audio
Experience rich, room-filling audio quality powered by advanced, state-of-the-art Sound by Bose technology, featuring a built-in 20W 2.1ch speaker with integrated Bluetooth and Dolby Audio, for truly immersive experiences.
AI-powered image enhancement
Brighten up your life with 3,600 lumens of 4K PRO-UHD visuals powered by Epson’s 3LCD x AI image enhancement technology deliver vibrant, lifelike visuals— up to 3x brighter than comparable 1-chip DLP projectors. HDR10 support, up to 240Hz refresh rate, and a 5,000,000:1 dynamic contrast ratio ensure sharp shadows, fine detail, and deep blacks.
4K PRO UHD cinematic experience
Transform everyday watching into an immersive, connected cinematic experience with this stylish smart projector featuring advanced audio and image technology, a screen size up to 120 inches, and effortless setup.
Google TV & Google Assistant
Easily access over 400,000 movies and TV shows, including your favourites from Netflix, YouTube, Disney+, Prime Video, and more*. Use Google Assistant voice commands to control your projector, search content, launch apps, and play music. With Google Cast, stream movies, shows, photos, and music straight from your phone or tablet.
Gaming Mode (ALLM)
Elevate your gameplay performance with instant access to all things gaming—consoles, streaming, and more—for a fun, fast, and flexible immersive big-screen experience.
Eco-conscious and caring, backed by a 5-year warranty*
Enjoy up to 10 years of worry-free entertainment with Epson’s highly reliable, low-maintenance projectors—all backed by a 5-year warranty for added peace of mind*.
| Projector | |
| Smartphoneprojector | Nee |
| Geschikt voor schermmaten | 1524 - 3048 mm (60 - 120") |
| Projectie-afstand objectief | 0,3 - 0,7 m |
| Projectietechnologie | 3LCD |
| Projector native resolution | UHD 4K (3840x2160) |
| Typische contrastverhouding | 5000000:1 |
| Oorspronkelijke beeldverhouding | 16:9 |
| Lichtopbrengst wit | 3600 ANSI lumens |
| Lichtopbrengst kleur | 3600 ANSI lumens |
| Lichtbron | |
| Type lichtbron | Laser |
| Levensduur van de lichtbron | 20000 uur |
| Lenssysteem | |
| Focus | Handmatig |
| Zoomcapaciteit | Ja |
| Video | |
| Video kleurenmodi | Bioscoop, Dynamisch, Natuurlijk, Helder |
| Poorten & interfaces | |
| HDMI versie | 2.3 |
| Aantal USB 2.0 Type-A-poorten | 2 |
| Aantal poorten USB 2.0 Type-B | 1 |
| Aantal HDMI-poorten | 2 |
| Consumer Electronics Control (CEC)-ondersteuning | Ja |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Ja |
| Netwerk | |
| Wifi | Ja |
| Wi-Fi-standaarden | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Kenmerken | |
| Geluidsniveau (spaarzame modus) | 20 dB |
| Geluidsniveau | 29 dB |
| HDR-ondersteuning | Ja |
| High Dynamic Range (HDR)-technologie | High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Inclusief besturingssysteem | Google TV |
| Multimedia | |
| Ingebouwde luidsprekers | Nee |
| Gemiddeld vermogen | 20 W |
| Design | |
| Markt positionering | Thuisbioscoop |
| Type product | Projector met normale projectieafstand |
| Kleur van het product | Zwart |
| Plaatsing | Desktop |
| Beeldscherm | |
| Ingebouwd display | Nee |
| Energie | |
| Stroomverbruik (typisch) | 193 W |
| Stroomverbruik (in standby) | 0,5 W |
| Vermogensverbruik (max) | 254 W |
| Verbruik (modus Economisch) | 103 W |
| AC-ingangsspanning | 100 - 240 V |
| AC-ingangsfrequentie | 50/60 Hz |
| Eisen aan de omgeving | |
| Temperatuur bij opslag | -10 - 60 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 20 - 80 procent |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 10 - 90 procent |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 467 mm |
| Diepte | 400 mm |
| Hoogte | 135 mm |
| Gewicht | 7,4 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |