-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Bring the tough, portable Rhino™ 6000+ Industrial Label Maker to any jobsite – it’s packed with time-saving shortcuts for labeling any installation quickly and professionally. Connect this DYMO® label maker to your PC and use DYMO ID software* to create labels on your computer and print them with your labeler for even faster labeling on-site. The Rhino 6000+ meets key ANSI and TIA/EIA-606-B industry labeling standards. Its proprietary, one-touch “Hot Keys” automatically format label text for electrical and patch panels, terminal and 110 blocks, wire and cable flags, horizontal and vertical warps, as well as vertical and fixed-length applications.
*Works with 32- and 64-bit Windows® 7 or later. Microsoft and Windows are either registered trademarks or trademarks of Microsoft Corporation in the United States and/or other countries.
| Printsnelheid | |
| Printtechnologie | Direct thermisch/Thermische overdracht |
| Kleur | Nee |
| Printsnelheid (metrisch) | 10,16 mm/sec |
| Maximale print breedte | 2,4 cm |
| Poorten & interfaces | |
| Ethernet LAN | Nee |
| Wifi | Nee |
| USB-poort | Nee |
| Prestatie | |
| Soort tape | Indonesisch |
| Afsnijden | Handmatig |
| Tapebreedte (metrisch) | 2,4 cm |
| Design | |
| Kleur van het product | Zwart, Geel |
| Toetsenbordindeling | ABC |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 102 mm |
| Diepte | 349 mm |
| Hoogte | 450 mm |
| Gewicht | 690 g |
| Logistieke gegevens | |
| Code geharmoniseerd systeem (HS) | 84433210 |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |