-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Humidifies dry air and adjusts automatically
Breathe easily, sleep peacefully
Fill your home with comfortable, clean air. NanoCloud technology humidifies with no white dust or wet spots, and up to 99% less bacteria (1). Smart sensors and even air distribution deliver ideal humidity throughout your room.
| Technical details | |
| Evaporation technology | Natural |
| Water tank capacity | 2 L |
| Automatic mode | Yes |
| Timer duration (minimum) | 1 h |
| Timer duration (maximum) | 4 h |
| Humidity sensor | Yes |
| Air quality sensor(s) | Yes |
| Noise level | 47 dB |
| Suitable for room area up to | 25 mý |
| Number of speeds | 3 |
| Removable filter | Yes |
| Humidification capacity | 220 ml/h |
| Operating time | 13 h |
| Auto power off | Yes |
| Control type | Touch |
| Timer | Yes |
| Air quality feedback | Numerical |
| Sleep mode | Yes |
| Filter life (max) | 6 month(s) |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Dangerous goods | No |
| Country of origin | China |
| Design | |
| Product colour | White |
| Housing material | Plastic |
| Cord length | 1.8 m |
| Power | |
| Power | 18 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 249 mm |
| Depth | 249 mm |
| Height | 339 mm |
| Weight | 3.05 kg |
| Package width | 310 mm |
| Package depth | 310 mm |
| Package height | 405 mm |
| Package weight | 4.33 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |