Air Accessory Air Humidifier 2000 Series Humidification Wick
ITCurry #: 4370F730 | Article #: FY2402/30-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
NanoCloud Technology with hygienic humidification
Original humidification filter for 2000 Series
The original Philips humidification filter perfectly fits your appliance, ensuring consistently high performance. It uses NanoCloud technology to release invisible mist, humidifying the air with up to 99% less bacteria spread (1)
| Features | |
| Product colour | White |
| Filter lifetime | 6 month(s) |
| Compatibility | HU4816 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 130 mm |
| Depth | 190 mm |
| Height | 171 mm |
| Weight | 85 g |
| Packaging data | |
| Package width | 182 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 253 mm |
| Package weight | 221 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Package dimensions (LxWxH) | 182 x 80 x 253 mm |
| Compatible products | Philips HU4816 |
| Dangerous goods | No |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |