Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
5.90
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The One For All Contour TV is the perfect solution to replace your old or broken TV remote. This handy Universal remote gives you easy control of your Television as on your original remote! Follow 3 simple steps to setup your remote in literally less than a minute. An easy to understand quick setup guide is included in the packaging. Additionally to its easy setup, you can simply use the learning feature to fully customise this remote with ease, by copying functions directly from your original remote. The One For All Contour TV remote controls all types of Televisions (LED, LCD and Plasma).
| Design | |
| Interface | IR Wireless |
| Remote control proper use | TV |
| Brand compatibility | Universal |
| Compatible products | TV |
| Product colour | Black |
| Input type | Press buttons |
| Backlight buttons | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Performance | |
| Number of devices supported | 1 |
| Number of brands in database | > 1000 |
| Teletext function | Yes |
| Voice control | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Rechargeable | No |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery type | AAA |
| Number of batteries supported | 2 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 44 mm |
| Depth | 223 mm |
| Height | 20 mm |
| Weight | 84 g |
| Packaging data | |
| Package width | 93 mm |
| Package depth | 306 mm |
| Package height | 28 mm |
| Package weight | 140 g |
| Packaging content | |
| Batteries included | No |
| AC adapter included | No |
| Manual | Yes |
| Packaging content | Remote Control, Manual |
| Technical details | |
| Pallet gross volume | 1.536 dmü |
| Logistics data | |
| Products per pallet layer | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 16 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Pallet net length | 1.6 mm |
| Pallet net weight | 161 g |
| Master (outer) case width | 460 mm |
| Master (outer) case length | 500 mm |
| Master (outer) case height | 370 mm |
| Master (outer) case gross weight | 10 kg |
| Master (outer) case net weight | 6.72 kg |
| Products per master (outer) case | 48 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8716184064982 |
| Shipping (inner) case width | 22.2 cm |
| Shipping (inner) case length | 33 cm |
| Shipping (inner) case height | 11 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 840 g |
| Other features | |
| Case or master carton weight | 1560 kg |
| Package tare weight | 30 g |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}