-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Designed using sustainable materials, the KB100 EQ Wired Full Size Keyboard features a minimum of 64% post-consumer recycled content of the outer case and keycaps*. The spill-proof design uses a sealed membrane to protect the keyboard electronics from accidental spills from coffee, water, and other liquids. The ISO full-size layout is ideal for the touch typist, offering responsive tactile keys for all-day comfort and a numeric keypad to support productivity. The sleek and slim profile saves valuable desktop space and complements a modern workstation. The plug and play USB-A connection provides a reliable wired and battery-free experience compatible with Windows and macOS. Includes 3-year limited warranty.* Excludes PCB assembly and cables
| Keyboard | |
| Connectivity technology | Wired |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 465 mm |
| Package depth | 32 mm |
| Package height | 171 mm |
| Package weight | 620 g |
| Other features | |
| Compatible operating systems | Windows 11 |
| Special features | EQ |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Master (outer) case width | 187 mm |
| Master (outer) case length | 478 mm |
| Master (outer) case height | 196 mm |
| Master (outer) case gross weight | 3.58 kg |
| Master (outer) case net weight | 3.58 kg |
| Minimum order quantity | 1 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |