-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Organizations often struggle to find wireless keyboard options that balance affordability and sustainability. Ideal for large-scale deployments, the KB150 EQ Wireless Keyboard is a reliable, value-for-money solution containing 55% post-consumer recycled (PCR) plastic.* It supports all-day productivity for touch typists, provides government-grade AES encryption, and features *Excludes printed circuit board (PCB) assembly, 2.4GHz dongle and dry battery
| Keyboard | |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Power | |
| Keyboard battery type | AA |
| Packaging data | |
| Package width | 36 mm |
| Package depth | 467 mm |
| Package height | 183 mm |
| Package weight | 620 g |
| Other features | |
| Special features | EQ |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Minimum order quantity | 1 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |