Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
30.11
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The Kensington SmartFit™ Monitor Stand with Drawer combines the ergonomic benefits of an adjustable monitor riser with the added benefit of extra desktop storage. Incorporating Kensington’s patented SmartFit™ technology to ensure proper fit, the stand elevates your monitor to an optimal viewing height to promote a healthy posture and increase productivity. The storage drawer provides organisation for desktop accessories including pens, staplers and extra chargers. A professional 2-in-1 monitor riser for modern offices focused on employee wellness, the SmartFit™ Monitor Stand with Drawer supports iMac, all-in-one PC’s and external monitors up to 30” and 15kg.
| Design | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 240 mm |
| Package depth | 551 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 2.25 kg |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 394 mm |
| Master (outer) case length | 583 mm |
| Master (outer) case height | 264 mm |
| Master (outer) case gross weight | 12.2 kg |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 11.2 kg |
| Products per pallet (UK) | 80 pc(s) |
| Minimum order quantity | 1 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}