Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
19.11
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The SmartFit™ Easy Riser™ EQ Laptop Cooling Stand enhances ergonomic comfort and promotes airflow to improve battery performance. The proprietary SmartFit™ System allows you to customise the height and angle of your laptop screen to reduce back, neck and eye strain. Accommodating 12-17” laptops, the riser includes padded inserts to ensure a secure fit and folds flat for travel. The plastic used in the SmartFit™ Easy Riser™ EQ Laptop Cooling Stand is composed of 50% post-consumer content (PCR).
| Packaging data | |
| Package width | 280 mm |
| Package depth | 300 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 857 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 275 mm |
| Master (outer) case length | 295 mm |
| Master (outer) case height | 355 mm |
| Master (outer) case gross weight | 5.51 kg |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 5.51 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Special features | SmartFitT; EQ |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}