Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
30.72
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The features that matter most in your office are comfort and reliability. And the Kensington Pro Fit™ 2.4 GHz Wireless Full-Size Mouse delivers with plenty of both. The full-sized right-handed design feels great in the hand while the 2.4GHz wireless technology is ideal for crowded office environments.
| Mouse | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 6 |
| Recommended usage | PC |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Battery type | AA |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Packaging content | |
| Receiver type | Standard receiver |
| Other features | |
| Special features | SmartFitT |
| Compatible operating systems | macOS 10.9; macOS 10.10 or above; Vista; Chrome OS 44 or above; macOS X 10.11; Windows 11; Windows 7; Windows 8; XP; Windows 10 |
| Logistics data | |
| Pallet net weight | 117 kg |
| Products per pallet (EU) | 240 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 121.8 cm |
| Pallet gross weight | 117 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}