Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
38.84
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Made especially for left-handers, the ergonomist-approved Pro Fit™ Left-Handed Ergo Wireless Mouse is the right mouse for your left hand. Features include a 41º neutral grip, plug-and-play USB connectivity, six-button control, triple DPI settings (800, 1200, 1600), 128-bit AES encryption, KensingtonWorks™ customisation, cross-platform compatibility and a three-year warranty.
| Mouse | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Buttons quantity | 6 |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Battery type | AA |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 115 mm |
| Package depth | 156 mm |
| Package height | 70 mm |
| Package weight | 220 g |
| Other features | |
| Special features | SmartFitT |
| Compatible operating systems | macOS 10.14 or above; Windows 7 or above; Chrome OS 44 or above; Windows 11 |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 175 mm |
| Master (outer) case length | 475 mm |
| Master (outer) case height | 250 mm |
| Master (outer) case gross weight | 2.6 kg |
| Master (outer) case net weight | 2.2 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}