-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Ideal for printing consistent, quality black-and-white pages at high speeds your HP printer or MFP was built for, while helping protect against fraud.
Original HP Toner cartridges with JetIntelligence help you get the most out of your printer—professional documents you can proud of, more pages at fast speeds,[1,2] and anti-fraud technology.
| Features | |
| Compatibility | HP 26 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M402, M426 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 9000 pages |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Cartridge capacity | High |
| OEM code | CF226X |
| Country of origin | Japan, United States |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 øC |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 øC |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 362 mm |
| Depth | 102 mm |
| Height | 227 mm |
| Weight | 930 g |
| Packaging data | |
| Package width | 362 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 227 mm |
| Package weight | 1.23 kg |
| Package type | Box |
| Sustainability | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 6.8 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889296154778 |
| Other features | |
| Print technology | LED |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Technical details | |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
| Logistics data | |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1098 x 942 x 1279 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1097.3 x 942.3 x 1280.2 mm (43.2 x 37.1 x 50.4") |
| Pallet weight (imperial) | 186.1 kg (410.3 lbs) |
| Pallet size (EU) | 1100 x 740 x 1057 mm |
| Maximum number of stacking cartons | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 27 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 21 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 135 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 135 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 84 pc(s) |
| Pallet gross weight | 186.6 kg |
| Pallet weight (EU) | 123.8 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |