Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
61.34
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Conceived by a community of passionate gamers and developed by a team that accepts nothing less than perfection, the Model D will take your gaming to unprecedented heights. Built for speed, control, and comfort.
| General | |
| Color of the product | White |
| Connection | Wireless (RF) |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Motion resolution | 19000 DPI |
| Motion detection technology | Optical |
| Number of Buttons | 6 |
| Weight and size | |
| Height | 40 mm (1.57 inches) |
| Depth | 120 mm (4.72 inches) |
| Width | 66 mm (2.60 inches) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}