Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
40.89
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
An ergonomic 6-button lightweight gaming mouse, with a 61g Matte Honeycomb design, Paracord, and pixel-perfect tracking. Model D- (Minus) is the perfect gaming mouse for FPS, MOBA, MMO, Battle Royale, and other competitive games.
| Mouse | |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scrolling directions | Vertical |
| Purpose | Gaming |
| Device interface | USB Type-A |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 3200 DPI |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll type | Wheel |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Buttons quantity | 6 |
| Buttons durability (million clicks) | 20 |
| Mouse tracking speed | 250 ips |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Number of movement resolution modes | 4 |
| Acceleration (max) | 50 G |
| Response time | 1 ms |
| Polling rate | 1000 Hz |
| Design | |
| Form factor | Right-hand |
| Ergonomic design | Yes |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Ergonomics | |
| Cable length | 2 m |
| Power | |
| Power source | Cable |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 61 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 61 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 132 mm |
| Package depth | 192 mm |
| Package height | 52 mm |
| Package weight | 100 g |
| Other features | |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Products per master (outer) case | 50 pc(s) |
| Master (outer) case width | 400 mm |
| Master (outer) case length | 675 mm |
| Master (outer) case height | 290 mm |
| Master (outer) case gross weight | 15.8 kg |
| Master (outer) case net weight | 12 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}