Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
47.68
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The Model I 2 is an ultra comfortable, ultralight multi-genre wired mouse, packed with next-gen tech in a modular ergonomic design with a dedicated thumb rest. 9 programmable buttons with customizable side controls make it ideal for Battle Royale, MOBA, MMO and FPS games and gamers with claw and palm grips.
| Mouse | |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scrolling directions | Vertical |
| Purpose | Gaming |
| Device interface | USB Type-A |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 26000 DPI |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll type | Wheel |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Buttons quantity | 9 |
| Number of programmable buttons | 9 |
| Buttons durability (million clicks) | 80 |
| Mouse tracking speed | 650 ips |
| Acceleration (max) | 50 G |
| Polling rate | 1000 Hz |
| Design | |
| Form factor | Right-hand |
| Ergonomic design | Yes |
| Product colour | Black |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Ergonomics | |
| Cable length | 2 m |
| Power | |
| Power source | Cable |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 83 mm |
| Depth | 129 mm |
| Height | 42 mm |
| Weight | 66 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Master (outer) case width | 380 mm |
| Master (outer) case length | 340 mm |
| Master (outer) case height | 220 mm |
| Master (outer) case gross weight | 4.31 kg |
| Other features | |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}