Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
34.66
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Matte finished paper labels with permanent adhesive
Premium matte coated inkjet labels for high-quality photo-level printing. The smooth, bright white surface with a matte finish ensures fast drying, scratch, water and heat resistance. The universal permanent acrylic adhesive enables trouble free performance and good adhesion on variety of surfaces, also on low temperatures.
Product use
• Product labels
• Manufacturing
• Promotional labels
• Healthcare and Pharmacy
• Shelf edge labels in retail
• Shipping labels
| Features | |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Type | Die-cut label |
| Print technology | Inkjet |
| Adhesive material | Acrylic |
| Adhesive type | Permanent |
| Finish type | Matte |
| Best uses | Healthcare, Logistics, Pharmacy |
| Water-resistant | Yes |
| Compatible products | ColorWorks CW-C6500Pe ColorWorks CW-C6500Ae |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 21 cm |
| Label height | 29.7 cm |
| Label size | 76 mm x 127 mm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 319 mm |
| Package depth | 316 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package weight | 8.93 kg |
| Packaging content | |
| Labels per pack | 200 pc(s) |
| Rolls per pack | 18 |
| Labels per roll | 265 pc(s) |
| Logistics data | |
| Minimum order quantity | 4 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Poland |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}