-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
The Vertiv PowerGo EP0G01A0 is a basic standard rack power distribution unit (rPDU) that delivers reliable power to critical IT equipment within a rack or cabinet. The single-phase unit supports up to 2.3kVA of load capacity across a single IEC C14 input. It features (8) German Schuko receptacles, each supporting up to 16A at 230V, for versatile connectivity. It has a 1U, horizontal rackmount configuration, and a compact design, allowing seamless integration into standard racks. Built for durability, it has a maximum operating temperature of up to 45°C. The unit is CE-Marked, FCC-Marked, complies with IEC 62368-1, and is RoHS compliant. Every unit is 100% tested for reliability and functionality and has a 1-year warranty, offering both efficiency and peace of mind for your power distribution needs.
| Design | |
| PDU types | Geschakeld |
| Soort | Eenfasig |
| Rackcapaciteit | 1U |
| Montage | Horizontaal |
| Kleur van het product | Zwart |
| Aan/uitschakelaar | Nee |
| Poorten & interfaces | |
| Aantal AC uitgangen | 8 AC-uitgang(en) |
| Stekker | C14 stekker |
| Stopcontacttypes | Type F |
| Kenmerken | |
| Snoerlengte | 3 m |
| Energie | |
| Nominale input voltage | 230 V |
| AC-ingangsfrequentie | 50/60 Hz |
| Stroom (max.) | 10 A |
| Maximaal vermogen | 2300 W |
| Certificaten | |
| Certificering | CE Marked, FCC Marked, Complies with IEC 62368-1, Complies with EN 55032 and EN 55035, ROHS (EMC only),S-Mark |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 44 mm |
| Diepte | 435 mm |
| Hoogte | 44,4 mm |
| Gewicht | 1,55 kg |
| Logistieke gegevens | |
| Land van herkomst | China |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |