Screensentry 21.5in Magnetic Attach Privacy Filter For Widescreen Monitors - 16:9
ITCurry #: 89026795 | Article #: PS215W9AM-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
ScreenSentry privacy filters are an excellent choice for open, high-traffic environments or wherever you need enhanced data privacy. Screen data is visible only when viewed from directly in front of the display - without blurring or distortion.
The filter darkens the screen when viewed from indirect angles, hiding your screen from prying-eyes, plus the high-gloss finish brightens and sharpens contrast while providing additional protection for your LCD screen against dust, fingerprints, and scratches.
Simple to attach using the SNAP-ON magnetic system that holds the filter securely into place. Available in a variety of popular sizes for monitors and backed by a 2 year warranty.
Protecting Your Privacy
Safeguard your confidential data from visual hackers by using a privacy filter on your laptop or monitor
Protects Sensitive Data
Protects sensitive data from visual hackers with a +/- 30 degree viewing angle restriction.
Easy Application
Base models include easy-to-apply adhesive strips and mounting tabs – Select models feature magnetic attachment mounting.
Reversible Glossy or Matte Finish
Provides sharp image quality in any lighting environment. Select either the high-clarity glossy-finish or the anti-glare matte-finish.
Multi-Layer Privacy Protection
Multiple layers of advanced technology seamlessly integrated into an ultra-thin design for privacy, durability and comfort.
| Design | |
| Maximale schermgrootte | 54,6 cm (21.5") |
| Geschikt voor | Monitor |
| Soort | Randloze privacyfilter voor schermen |
| Schermdiameter in centimeters | 546 cm |
| Kenmerken | |
| Filterfuncties display | Privacy |
| Beeldverhouding | 16:9 |
| Widescreen | Ja |
| Land van herkomst | Taiwan |
| Compatibiliteit | RoHS |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 486,1 mm |
| Hoogte | 272,1 mm |
| Gewicht | 91 g |
| Verpakking | |
| Breedte verpakking | 10 mm |
| Diepte verpakking | 688 mm |
| Hoogte verpakking | 438 mm |
| Gewicht verpakking | 754 g |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |