-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Centralized management for mid-scale deployments
A 1U management appliance supporting Panorama management, log collection, and PAN-DB Private Cloud modes for deployments of up to 1,000 next-generation firewalls.
Purpose-built management appliance
The M-300 is a multi-function appliance configurable as a Panorama management server, management-only server, log collector, or PAN-DB Private Cloud server. It provides centralized policy creation, device provisioning, and log management for mid-scale firewall deployments.
1,000
Managed firewalls
Support up to 1,000 next-generation firewalls from a single management appliance pair.
16TB
RAID storage
16TB of RAID-certified storage for centralized log collection and retention.
1U
Rack form factor
Compact 1U, 19-inch rack-mountable design with dual redundant hot-swap power supplies.
| Prestatie | |
| Aantal gebruikers | 1000 gebruiker(s) |
| Netwerk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN, data-overdrachtsnelheden | 10,100,1000 Mbit/s |
| Beveiliging | |
| Autenticatiemethode | Local database RADIUS SAML LDAP TACACS+ |
| Poorten & interfaces | |
| Aantal Ethernet LAN (RJ-45)-poorten | 2 |
| Console port | DB9 |
| Aantal poorten USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type A | 2 |
| Energie | |
| Netvoeding | 1200 W |
| AC-ingangsspanning | 100 - 240 V |
| AC-ingangsfrequentie | 50 - 60 Hz |
| Stroom | 4.5 A |
| Aantal voedingen | 2 |
| Design | |
| Rack-montage | Ja |
| Rackcapaciteit | 1U |
| Kleur van het product | Grijs |
| Certificering | UL, CUL, CB, FCC Part 15, EN 55032, CISPR 32 |
| Harde schijf | |
| Totale opslagcapaciteit | 16 TB |
| HDD capaciteit | 8 TB |
| RAID support | Ja |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | 5 - 40 øC |
| Temperatuur bij opslag | -40 - 60 øC |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 436,8 mm |
| Diepte | 736,6 mm |
| Hoogte | 43,1 mm |
| Overige specificaties | |
| Maat | 48,3 cm (19") |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |