Desktop Monitor - Pro Mp275q E14 - 27in - 2560 X 1440 Qhd - IPS Non Touch - Black
ITCurry #: 8632A988 | Article #: PRO MP275Q E14-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Efficiency by Day,
Dominance by Night
The PRO MP275Q E14 monitor combines a 144Hz refresh rate and Adaptive-Sync for smooth gaming and work. Its ergonomic design, IPS Panel, and HDR Ready feature enhance comfort and immersion, making it the perfect all-in-one solution.
144Hz + 1ms MPRT + Adaptive-Sync
Unlock the full potential of your monitor with a high refresh rate. From seamless multitasking at work to ultra-smooth gaming and fluid AI-generated visuals, every detail comes to life with precision and speed.
Whether you're creating, playing, or innovating — this is performance you can see and feel.
Sleek Integration with VESA Mountable
The standard VESA mount design allows the Cubi Series and mini PCs to be mounted on the back of the monitor, tidying up the workspace.
MSI Power Link Support
The standard Mini-PC mountable design allows the Cubi Series to be mounted on the stand of the monitor, tidying up the workspace. MSI Power Link with HDMI™ CEC lets the mini-PC be powered on by the monitor's button, enhancing efficiency and user experience.
Ergonomics for
All-Day Productivity
Working in a suitable position not only has a positive impact on job satisfaction and productivity but can also contribute to overall health and well-being.
Experience Stunning Visuals
with HDR Ready
HDR Ready technology delivers richer colors, deeper contrast, and vivid details for a lifelike viewing experience. Whether for work, movies, or gaming, it enhances screen performance to new heights.
Accessory Slot Design
The accessory slot offers convenient storage for small peripherals, keeping your workspace organized and clutter-free. Ideal for cables, adapters, or other essentials, it enhances efficiency and maintains a tidy environment.
Firmware Update
PRO MP275Q E14 can update the firmware through DP connector, which is simple and easy to use. This allows users to update the firmware on their own at any time when the latest version is released by MSI. This ensures that the screen is always in the best-optimized state.
Built-in Speakers
Experience clear, powerful audio with built-in speakers, enhancing your multimedia without cluttering your workspace.
Simplicity At Your Fingertips - Display Kit App
The MSI exclusive software Display Kit provides the most convenient tool, the proper display that allows you to read and enjoy the image at the same time & color mode to you while working or everyday.
Power Saving Product
It is our responsibility to promote sustainable development and we proudly offer an eco-friendly product, contributing to a greener environment.
Sustainable Packing Solutions
Reduce the environmental impact with our sustainable solutions.
Crafted for the Modern Professional.
Inspired by the younger generation's pursuit of simplicity and efficiency, the monitor's back cover features refined engravings. This elegant design symbolizes limitless possibilities, making it the perfect companion for young professionals.
| Beeldscherm | |
| Beeldschermdiagonaal | 68,6 cm (27") |
| Resolutie | 2560 x 1440 Pixels |
| HD type | Wide Quad HD |
| Oorspronkelijke beeldverhouding | 16:9 |
| Display technologie | LED |
| Soort paneel | IPS |
| Touchscreen | Nee |
| Helderheid (typisch) | 300 cd/mý |
| Responstijd | 4 ms |
| Type reactietijdmeting | GTG (Gray to Gray) |
| Reactietijd (MPRT) | 1 ms |
| Antireflectiescherm | Ja |
| Beeldscherm vorm | Flat |
| Ondersteunde grafische resoluties | 2560 x 1440 |
| Ondersteunde video-modi | 1440p |
| Typische contrastverhouding | 1500:1 |
| Contrast ratio (dynamisch) | 100000000:1 |
| Maximale refresh snelheid | 144 Hz |
| Kijkhoek, horizontaal | 178ø |
| Kijkhoek, verticaal | 178ø |
| Beeldscherm, aantal kleuren | 16,7 miljoen kleuren |
| Pixel pitch | 0,2331 x 0,2331 mm |
| Frequentiebereik verticaal | 48 - 100 Hz |
| Grootte beeld (horizontaal) | 59,7 cm |
| Grootte beeld (verticaal) | 33,6 cm |
| Schermdiameter in centimeters | 68,58 cm |
| HDR-ondersteuning | Ja |
| Kleurdiepte | 8 Bit |
| Kleurstandaard gamut | DCI-P3 |
| Kleurbereik | 85 procent |
| sRGB-dekking (gemiddeld) | 115 procent |
| Adobe RGB dekking | 82 procent |
| Gleurengamma DCI-P3 | 85 procent |
| Prestatie | |
| NVIDIA G-SYNC | Nee |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync |
| Knippervrije technologie | Ja |
| Laag-blauw-licht-technologie | Ja |
| Multimedia | |
| Aantal luidsprekers | 2 |
| Gemiddeld vermogen | 4 W |
| Ingebouwde luidsprekers | Ja |
| Ingebouwde camera | Nee |
| Design | |
| Markt positionering | Bedrijf |
| Kleur van het product | Zwart |
| Voetenkleur | Zwart |
| Poorten & interfaces | |
| Ingebouwde USB-hub | Nee |
| DVI-poort | Nee |
| HDMI | Ja |
| Aantal HDMI-poorten | 2 |
| HDMI versie | 2.0b |
| Aantal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort versie | 1.2a |
| Audio-ingangen | Ja |
| Hoofdtelefoon uit | Ja |
| Hoofdtelefoonuitgangen | 1 |
| Microfoon, line-in ingang | Ja |
| Ergonomie | |
| VESA-montage | Ja |
| Paneelmontage-interface | 100 x 100 mm |
| Bevestigingsmogelijkheid voor kabelslot | Ja |
| Kabelslot sleuf type | Kensington |
| In hoogte verstelbaar | Nee |
| kantel aanpassingen | Ja |
| Bereik kantelhoek | -5 - 20ø |
| Energie | |
| Energie-effici‰ntieklasse (SDR) | F |
| Energie-effici‰ntieklasse (HDR) | G |
| Energieverbruik (SDR) per 1000 uur | 26 kWu |
| Energieverbruik (HDR) per 1000 uur | 28 kWu |
| Stroomverbruik (in standby) | 0,5 W |
| Stroomverbruik (indien uit) | 0,3 W |
| AC-ingangsspanning | 100 - 240 V |
| AC-ingangsfrequentie | 50/60 Hz |
| Soort voeding | Intern |
| Energie-effici‰ntieschaal | A tot G |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte apparaat (met standaard) | 613,5 mm |
| Diepte apparaat (met standaard) | 206,8 mm |
| Hoogte apparaat (met standaard) | 456,5 mm |
| Gewicht (met standaard) | 4,05 kg |
| Breedte ( zonder voet ) | 613,5 mm |
| Diepte ( zonder voet ) | 51,6 mm |
| Hoogte (zonder voet ) | 361,5 mm |
| Gewicht (zonder voet) | 3,53 kg |
| Verpakking | |
| Breedte verpakking | 688 mm |
| Diepte verpakking | 128 mm |
| Hoogte verpakking | 450 mm |
| Gewicht verpakking | 6,42 kg |
| Type verpakking | Doos |
| Inhoud van de verpakking | |
| Staander inbegrepen | Ja |
| Duurzaamheid | |
| Duurzaamheidscertificaten | ENERGY STAR |
| Overige specificaties | |
| Garantieperiode | 1 jaar |
| Certificering | CB/CE |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |