Wearable Flexrange Glove Scanner 8675i - Includes Battery Row
ITCurry #: M8816779 | Article #: 8675I300FR-2-R-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
The 8675i is designed for superior performance providing always-at-hand scanning to enhance workflow productivity. With premium scanning capabilities, it processes even damaged or low-quality barcodes swiftly.
Wearable Efficiency:
Ergonomically optimized, the 8675i minimizes height off the finger to avoid interference in workspaces. All user-contact surfaces are designed for comfort, allowing easy adjustments and simple use. The triggered ring can be easily swapped for left or right-hand configurations, while the low-profile finger strap buckle prevents finger interference. Users can convert from ring to glove to lanyard/belt clip options seamlessly and without tools, and accessories accommodate a comprehensive size range.
FlexRange™ Scanning:
FlexRange Scanning technology allows users to scan from near contact to 5 feet for 100% UPC and up to 10 meters (33 feet) for 100 mil Code 39 barcodes, enabling wearable efficiency in a wider range of applications. Standard range configurations offer high speed scanning at a lower cost for workflows where extended range is not required.
Designed for Demanding Workflows:
The 8675i supports multi-shift operations with a replaceable battery for extended service life. Rated for 2,000 tumbles and equipped with IP65 sealing for durability in harsh environments, this device also features a new outdoor aimer for precise targeting in bright sunlight, ensuring optimal performance in various conditions. User-facing LEDs indicate Bluetooth status, battery charge, and health.
| Scannen | |
| Soort | Draagbare penstreepjescodelezer |
| Soort scanner | 1D/2D |
| Type beeldsensor | CMOS |
| Ondersteunde streepjescodes (1D) | Code 39 (ASCII), Code 128, EAN-13, EAN-8, UPC-A, UPC-E |
| 2D ( matrix en gestapeld ) barcodes ondersteund | QR Code, Datamatrix, PDF417, Aztec Code |
| Poorten & interfaces | |
| Connectiviteitstechnologie | Draadloos |
| Standaard interfaces | Bluetooth |
| Aansluitbereik | 5 m |
| Bluetooth-versie | 5.1 |
| Prestatie | |
| Internationale veiligheidscode (IP) | IP65 |
| Kleur van het product | Zwart |
| Energie | |
| Type stroombron | Batterij/Accu |
| Batterijtechnologie | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 65,2 mm |
| Diepte | 15,2 mm |
| Hoogte | 30,3 mm |
| Eisen aan de omgeving | |
| Temperatuur bij opslag | -20 - 60 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 0 - 90 procent |
| Valbestendig | 1,8 m |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |