Mobile Computer Ct47 Wwan 5g Wi-Fi6e Nano Sim & Esim - 5.5in - 8gb/ 128GB - Xlr Imager Green Laser - 13/8mpix Camera - Android Gms Ext Battery Ip65/68
ITCurry #: M8818415 | Article #: CT47-X1N-58E1E0G-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
CT47 Handheld Computer
CT47 mobile computer, built on the Mobility Edge™ platform, are ultra-rugged, all-purpose productivity devices ensuring reliable performance, 5G data connectivity and communications for front-line mobile workers in logistics, warehouse and fieldwork
Powerful
- Built on the newest generation of Mobility Edge™, a durable, stable and secure foundation for effective, long-lasting solutions.
- Uses the latest Qualcomm® QCM 6490 processor and memory technology for high performance.
- Guaranteed support through Android 15.
Reliable
- Offers the latest 5G and Wi-Fi 6E technology to stay connected in various environments.
- Reliable uptime and connection regardless in 5G, Wi-Fi 6E and CBRS networks.
- Authentication technology means the CT47 keeps your data safe. Biometric login for simplified access and multiple-user logins are encrypted and stored locally.
Durable
- The CT47’s ultra-rugged design allows it to withstand up to 8-foot drops and 3,500 real-world tumbles.
- 4775-mAh battery helps keep the CT47 up and running throughout demanding shifts, while Operational Intelligence works to provide powerful analytics on device usage and battery health.
- Certified dust- and water-protection matched with Gorilla Glass 5 FHD screen in a sleek form factor that can withstand the most rugged use cases and environments.
| Beeldscherm | |
| Beeldscherm | LED |
| Beeldschermdiagonaal | 14 cm (5.5") |
| Resolutie | 2160 x 1080 Pixels |
| Touchscreen | Ja |
| Touch technologie | Multi-touch |
| Touch screen type | Capacitief |
| Geheugen | |
| Intern geheugen | 8 GB |
| Intern geheugentype | DDR4 |
| Flash memory | 128 GB |
| Soort flashgeheugen | UFS |
| Compatibele geheugenkaarten | SD, SDHC, SDXC |
| Maximale capaciteit van de geheugenkaart | 2 TB |
| Processor | |
| Processorfabrikant | Qualcomm |
| Frequentie van processor | 2,7 GHz |
| Processorfamilie | Qualcomm |
| Kernen aantal | 8 |
| Netwerk | |
| Wifi | Ja |
| Wi-Fi-standaarden | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-versie | 5.2 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| SIM card type | NanoSIM |
| Datanetwerk | 3G, 4G, 5G, GSM, HSPA+, LTE, UMTS |
| Ondersteunde beveiligingsalgoritmen | EAP, LEAP, PEAP, TLS, TTLS, WPA, WPA2, WPA3 |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| GPS-prestaties | |
| GPS | Ja |
| GLONASS | Ja |
| BeiDou | Ja |
| Galileo | Ja |
| Camera | |
| Ingebouwde camera | Ja |
| Resolutie camera achterzijde (numeriek) | 13 MP |
| Camera voorzijde | Ja |
| Resolutie camera voorzijde (numeriek) | 8 MP |
| Poorten & interfaces | |
| Aantal poortenUSB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type C | 1 |
| Prestatie | |
| Kleur van het product | Zwart |
| Barcodelezer | Ja |
| Soort scanner | 1D/2D |
| Internationale veiligheidscode (IP) | IP65, IP68 |
| Valbestendig | Ja |
| Valbestendig | 2450 cm |
| VoIP | Ja |
| VPN eigenschappen | IPSec V4/L2TP, PPTP |
| Sensoren | |
| Omgevingslichtsensor | Ja |
| Versnellingsmeter | Ja |
| Proximity sensor | Ja |
| Gyroscoop | Ja |
| Magnetometer | Ja |
| Hall-sensor | Ja |
| Hoogzwaartekrachtsensor | Ja |
| Software | |
| Inclusief besturingssysteem | Android |
| Operating systeem versie | 12 |
| Energie | |
| Draadloos opladen | Ja |
| Snel opladen | Ja |
| Snelle oplaadtechnologie | Quick Charge 3.0 |
| Gewicht en omvang | |
| Gewicht | 314 g |
| Breedte | 79 mm |
| Diepte | 19,2 mm |
| Hoogte | 170 mm |
| Eisen aan de omgeving | |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 5 - 95 procent |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | -20 - 50 øC |
| Temperatuur bij opslag | -30 - 70 øC |
| Accu/Batterij | |
| Capaciteit van de accu/batterij | 4775 mAh |
| Batterijtechnologie | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |