Hard Drive 2.4TB SAS 12G Mission Critical 10K SFF BC 3-year Warranty 512e Multi Vendor
ITCurry #: 1171ZM50 | Article #: P28352-B21-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Do your servers need high-performance enterprise hard drives for both your mission-critical and I/O-intensive applications? HPE Mission Critical Hard Drives offer a high level of performance and reliability for your most demanding application workloads. They help you improve server response times, power more transactions per second, and accelerate data transfer (I/O) speeds. HPE Mission Critical Hard Drives are available in 2.5-inch Small Form Factor (SFF). All HPE hard drives pass a rigorous qualification process, which certify that every drive is proven to perform in your HPE server and storage environments. All HPE hard drives also include digitally signed firmware which helps prevent unauthorized access to your data.
What is new supporting point:
Offering 300 GB, 600 GB, 1.2 TB, 1.8 TB and 2.4 TB 10K SAS Small Form Factor (SFF) Mission Critical Hard Drives with Basic Carrier (BC).
Offering 1.2 TB and 2.4 TB 10K SAS Small Form Factor (SFF) Mission Critical FIPS 140-2 validated Hard Drives with Basic Carrier (BC).
| Kenmerken | |
| HDD capaciteit | 2,4 TB |
| HDD rotatiesnelheid | 10000 RPM |
| HDD omvang | 2.5" |
| Interface | SAS |
| Soort | HDD |
| Component voor | Server |
| Hot-swap | Ja |
| Overdrachtsnelheid HDD-interface | 12 Gbit/s |
| Bytes per sector | 512e |
| Vormfactor | SFF |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 146,1 mm |
| Hoogte | 139,7 mm |
| Diepte | 222,3 mm |
| Gewicht | 500 g |
| Logistieke gegevens | |
| Code geharmoniseerd systeem (HS) | 84717050 |
| Overige specificaties | |
| Afmetingen (B x D x H) (Brits) | 146,1 x 222,2 x 139,7 mm (5.75 x 8.75 x 5.5") |
| Gewicht (imperiaal) | 0,499 kg (1.1 lbs) |
| Diepte (imperiaal) | 22,2 cm (8.75") |
| Hoogte | 14 cm (5.5") |
| Breedte | 14,6 cm (5.75") |
| Compatibele producten | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |