Elopos Pack 2 Black - i5 14500t - 8GB Ram - 256GB SSD - Intel Uhd Graphics 770 - Non Os
ITCurry #: M0135029 | Article #: E262189-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
High Performance Compute
The EloPOS Pack 2 delivers a high performance enterprise-
grade computing solution in a sleek, compact form factor.
Backed by the security and infrastructure of an Intel-
based system with the speed of 14th gen Raptor Lake
processors, the EloPOS Pack 2 provides the power you
need to run your business.
Small footprint for compact spaces.
Purpose-built to accommodate compact spaces, the EloPOS Pack 2 boasts a smaller footprint in both size and weight than typical commercial-grade PCs.
Securely mount with a bracket.
Easily secure the EloPOS Pack 2 to any counter in a snap. Attach the mounting bracket to your desired location and simply clip it into place. And for added security, you can use the Kensington locks.
The perfect pairing for point of sale.
Easily pair the EloPOS Pack 2 with your monitor
of choice to create the perfect solution for your
self-checkout and POS lanes.
Connectivity for your accessories.
With 17 connection ports, you can connect all the peripherals you need. From cash drawers and printers to barcode scanners and payment devices — there is a port to connect it all.
Expand possibilities with AI processing.
Experience unparalleled AI processing power with the EloPOS Pack 2, featuring optional Hailo Neural Processing Engine capable of executing 50 TOPS (trillion operations per second). Available with select i7 processor models.
Reliable security and performance.
Built with Intel 14th generation processors, integrated Trusted Platform Modules, Intel vPro™ and the Windows 11 operating system, the EloPOS Pack 2 delivers the dependability businesses need.
Processing power for your enterprise.
Support for Linux.
For added flexibility, the EloPOS Pack 2 offers no OS models, all pretested with Linux SuSE, Ubuntu and Red Hat operating systems.
Get peace of mind with EloCare.
From advance unit replacement to extended warranties, EloCare delivers service and support from the people who know your Elo products best.
Quality that is built to last.
We engineer each product with a goal that goes beyond meeting expectations; we aim to exceed them. By integrating our technology into your operations, you are partnering with us - and as your partner, we are committed to delivering reliable products so you can focus on growth and innovation, confident in the knowledge that we stand behind our products, ready to support you every step of the way.
| Processor | |
| Processorfabrikant | Intel |
| Processorfamilie | Intel© CoreT i5 |
| Processormodel | i5-14500T |
| Aantal processorkernen | 14 |
| Processor aantal threads | 20 |
| Maximale turbofrequentie van processor | 4,8 GHz |
| Frequentie van processor | 1,7 GHz |
| Prestatiekernen | 6 |
| Effici‰nte kernen | 8 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4,8 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3,4 GHz |
| Prestatie-kernbasisfrequentie | 1,7 GHz |
| Effici‰nte kernbasisfrequentie | 1,2 GHz |
| Processor cache | 24 MB |
| Chipset moederbord | Intel Q670E |
| Geheugen | |
| Intern geheugen | 8 GB |
| Intern geheugentype | DDR5-SDRAM |
| Maximum intern geheugen | 64 GB |
| Aantal geheugenslots | 2 |
| Geheugen slots type | SO-DIMM |
| Kloksnelheid geheugen | 5600 MHz |
| Opslagmedia | |
| Totale opslagcapaciteit | 256 GB |
| Opslagmedia | SSD |
| Aantal storage drives ondersteund | 1 |
| SSD capaciteit | 256 GB |
| SSD interfaces | PCI Express |
| NVMe | Ja |
| SSD-vormfactor | M.2 |
| Grafisch | |
| Grafische adapter, fabrikant | Intel |
| Grafische adapter | UHD Graphics 770 |
| Netwerk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN, data-overdrachtsnelheden | 1000,10,100 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
| Wifi | Ja |
| Wi-Fi-standaarden | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Poorten & interfaces | |
| Aantal Ethernet LAN (RJ-45)-poorten | 1 |
| Aantal poorten USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type A | 12 |
| Aantal poortenUSB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type C | 1 |
| Powered USB | Ja |
| Aantal HDMI-poorten | 1 |
| Aansluiting voor netstroomadapter | Ja |
| Design | |
| Type behuizing | Mini |
| Kleur van het product | Zwart |
| Prestatie | |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Software | |
| Inclusief besturingssysteem | Nee |
| Ondersteunt Windows | Ja |
| Ondersteunt Linux | Ja |
| Energie | |
| AC-ingangsspanning | 100 - 240 V |
| AC-ingangsfrequentie | 50 - 60 Hz |
| AC-adapter, uitgangsspanning | 24 V |
| Netvoeding | 180 W |
| Stroomverbruik (in standby) | 3 W |
| Eisen aan de omgeving | |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 10 - 90 procent |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | 0 - 40 øC |
| Temperatuur bij opslag | -20 - 60 øC |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 0 - 95 procent |
| Ergonomie | |
| Mean time between failures (MTBF) | 50000 uur |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 276 mm |
| Diepte | 237,5 mm |
| Hoogte | 37 mm |
| Gewicht | 2,6 kg |
| Verpakking | |
| Aantal per verpakking | 1 stuk(s) |
| Breedte verpakking | 365 mm |
| Diepte verpakking | 338 mm |
| Hoogte verpakking | 156 mm |
| Gewicht verpakking | 4,6 kg |
| Inhoud van de verpakking | |
| Gebruikershandleiding | Ja |
| Meegeleverde kabels | Stroom, USB, HDMI |
| Stroomadapter inbegrepen | Ja |
| Beveiliging | |
| Bevestigingsmogelijkheid voor kabelslot | Ja |
| Kabelslot sleuf type | Kensington |
| Technische details | |
| Certificaten van naleving | China Compulsory Certification (CCC), Federal Communications Commission (FCC), CE, CCC, CB, RoHS, Norma Oficial Mexicana (Mexicaanse norm? NOM), UKCA, UL, cUL, Staatsradio-regulering van China (SRRC), MIC, RCM, VCCI |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |