E-series 3 Black - 15.6in - Celeron N97 - 8GB Ram - 128GB Flash - Pcap - Win11 Iot Enterprise
ITCurry #: M0135087 | Article #: E849711-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
E-Series 3 with Intel
Touchscreen Computer.
The 15.6-inch E-Series 3 Touchcomputer features a 10-touch TouchPro™ PCAP
display, a powerful Intel™ N97 processor, and your choice of Windows 11 or No OS
with support for Linux. With integrated connectivity for all the peripherals you need—cash
drawers, printers, barcode scanners, and payment devices—the E-Series 3 delivers
the I/O flexibility to support a wide range of use cases.
Modular design.
Endless versatility.
Available with and without stand options, you can easily configure the E-Series to fit the needs of your business - from signage and point-of-sale to self-service, automation controls and more.
Add a customer-
facing display.
The E-Series 3 includes USB-C connectivity, allowing you to easily connect a customer-facing display - providing touch, data and power with just one cable.
Expand with Elo
Edge Connect.
Seamlessly attach up to two peripherals to the edge of the touchscreen creating a bespoke solution. And, you can add or move them later as your needs change!
Support
for Linux.
For added flexibility, the E-Series 3 offers no OS models, all pretested with Linux SuSE, Ubuntu and Red Hat operating systems.
Quality that
is built to last.
We engineer each product with a goal that goes beyond meeting expectations; we aim to exceed them. By integrating our technology into your operations, you are partnering with us - and as your partner, we are committed to delivering reliable products so you can focus on growth and innovation, confident in the knowledge that we stand behind our products, ready to support you every step of the way.
| Beeldscherm | |
| Beeldschermdiagonaal | 39,6 cm (15.6") |
| Resolutie | 1920 x 1080 Pixels |
| HD type | Full HD |
| Type beeldscherm | LED |
| Helderheid | 200 cd/mý |
| Touchscreen | Ja |
| Touch screen type | Capacitief |
| LED backlight | Ja |
| Typische contrastverhouding | 500:1 |
| Responstijd | 25 ms |
| Kijkhoek, horizontaal | 178ø |
| Kijkhoek, verticaal | 178ø |
| Aantal kleuren | 262144 kleuren |
| Oorspronkelijke beeldverhouding | 16:9 |
| Soort paneel | TFT-LCD |
| Systeemeigen vernieuwingsfrequentie | 60 Hz |
| Kenmerken | |
| Kleur van het product | Zwart |
| VESA-montage | Ja |
| Mean time between failures (MTBF) | 50000 uur |
| Ondersteunt Windows | Ja |
| Ondersteunt Linux | Ja |
| Inclusief besturingssysteem | Windows 11 IoT Enterprise |
| Processor | |
| Processorfabrikant | Intel |
| Basisfrequentie processor | 3,6 GHz |
| Processor cache | 6 MB |
| Opslagmedia | |
| Totale opslagcapaciteit | 128 GB |
| Opslagmedia | SSD |
| Geheugen | |
| Intern geheugen | 8 GB |
| Intern geheugentype | DDR5 |
| Maximum intern geheugen | 16 GB |
| Kloksnelheid geheugen | 4800 MHz |
| Poorten & interfaces | |
| Optionele connectiviteit | Bluetooth |
| Energie | |
| Type stroombron | AC |
| Vermogen | 90 W |
| Stroomverbruik (in standby) | 0,5 W |
| AC-adapterfrequentie | 50-60 Hz |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 370,4 mm |
| Diepte | 182,6 mm |
| Hoogte | 298,4 mm |
| Gewicht | 3,2 kg |
| Verpakking | |
| Breedte verpakking | 466 mm |
| Diepte verpakking | 376 mm |
| Hoogte verpakking | 262 mm |
| Gewicht verpakking | 5 kg |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | 0 - 35 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 20 - 80 procent |
| Temperatuur bij opslag | -20 - 60 øC |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 5 - 95 procent |
| Audio | |
| Ingebouwde luidsprekers | Ja |
| Aantal luidsprekers | 2 |
| Gemiddeld vermogen | 4 W |
| Technische details | |
| Certificaten van naleving | Federal Communications Commission (FCC) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |