Backpack - Intel Core 3 N355 - 16GB Ram - 256GB SSD - Wi-Fi - Without Os
ITCurry #: M0135191 | Article #: E345966-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Enterprise-grade Mini PC
The Elo Backpack with Intel delivers a powerful, enterprise-grade mini PC complete with Windows 11 or no OS, powerful Intel processors, WiFi 6E and connectivity to satisfy all your needs. From digital signage and self-service kiosks to kitchen display systems (KDS) and automation controls, scaling Elo's commercial Windows platform across sizes and form factors has never been easier.
Turn on and off whenever you need.
Whether the Elo Backpack is in a kiosk or mounted behind a display, you can easily turn the device on or off remotely.
Small footprint for compact spaces.
Purpose-built to accommodate compact spaces, the Elo Backpack offers a small footprint in both size and weight.
Universal VESA mount.
Easily secure to any counter or in a kiosk in a snap with the built-in VESA mount.
Connectivity for all of your accessories.
The Elo Backpack covers all your connectivity needs with HDMI, Display Port, Ethernet, 4x USB, 2x full-function USB-C, Wi-Fi and Bluetooth.
The perfect pairing for any touchmonitor.
Available in Windows 11 and No-OS versions, the Elo Backpack turns any Elo touchscreen—from 7-65 inches—into a flexible, fully powered interactive solution.
Smarter performance. Expanded possibilities.
The Elo Backpack combines Intel™ processing power with integrated AI acceleration to tackle today's workloads and prepare for tomorrow's demands. Delivering reliable performance and up to 32 pTOPS of AI capability, it's built to help businesses run smarter, faster, and more efficiently.
Get peace of mind with EloCare.
From advance unit replacement to extended warranties, EloCare delivers service and support from the people who know your Elo products best.
Quality that is built to last.
We engineer each product with a goal that goes beyond meeting expectations; we aim to exceed them. By integrating our technology into your operations, you are partnering with us - and as your partner, we are committed to delivering reliable products so you can focus on growth and innovation, confident in the knowledge that we stand behind our products, ready to support you every step of the way.
| Processor | |
| Processorfabrikant | Intel |
| Maximale turbofrequentie van processor | 3,9 GHz |
| Processor cache | 6 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Geheugen | |
| Intern geheugen | 16 GB |
| Intern geheugentype | DDR5-SDRAM |
| Maximum intern geheugen | 16 GB |
| Geheugenslots | 1x SO-DIMM |
| Kloksnelheid geheugen | 4800 MHz |
| Opslagmedia | |
| Totale opslagcapaciteit | 256 GB |
| Opslagmedia | SSD |
| SSD interfaces | M.2 |
| NVMe | Ja |
| SSD capaciteit | 256 GB |
| Grafisch | |
| Ingebouwde grafische adapter | Ja |
| On-board graphics adapter model | Intel Graphics |
| Aparte grafische adapter | Nee |
| Aantal displays ondersteund | 3 |
| Netwerk | |
| Wifi | Ja |
| Wi-Fi-standaarden | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11a, Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-versie | 5.3 |
| Poorten & interfaces | |
| Aantal USB 2.0-poorten | 1 |
| Aantal poorten USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type A | 1 |
| Aantal poorten USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type A | 2 |
| Aantal HDMI-poorten | 1 |
| Aantal Ethernet LAN (RJ-45)-poorten | 1 |
| Hoofdtelefoonuitgangen | 1 |
| Aansluiting voor netstroomadapter | Ja |
| Prestatie | |
| Kleur van het product | Zwart |
| BIOS type | AMI |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| VESA-montage | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Software | |
| Inclusief besturingssysteem | Nee |
| Processor speciale functies | |
| Intel© vProT Platform Eligibility | Ja |
| Energie | |
| Netvoeding | 90 W |
| Stroomverbruik (in standby) | 2 W |
| Voeding, voltage ingang | 100 - 240 V |
| Ingangsfrequentie voeding | 50 - 60 Hz |
| DC voltage input | 19 V |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | 0 - 40 øC |
| Temperatuur bij opslag | -20 - 60 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 10 - 90 procent |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 0 - 95 procent |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 139,1 mm |
| Diepte | 113,8 mm |
| Hoogte | 43,7 mm |
| Gewicht | 970 g |
| Breedte verpakking | 379 mm |
| Diepte verpakking | 207 mm |
| Hoogte verpakking | 82 mm |
| Gewicht verpakking | 2,27 kg |
| Inhoud van de verpakking | |
| Inclusief AC-adapter | Ja |
| Meegeleverde kabels | AC |
| Gebruikershandleiding | Ja |
| Technische details | |
| Certificaten van naleving | CB, CE, BIS, KCC, Norma Oficial Mexicana (Mexicaanse norm? NOM), Federal Communications Commission (FCC) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |