Patch cable - CAT6 - S/FTP - Snagless - Cu - 7m - black
ITCurry #: T5102042 | Article #: DK-1644-070/BL-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Future-oriented standards and high-end quality for your network.
- With LSZH outer casing (Low Smoke Zero Halogen) for the best fire behavior and low smoke emission.
- Transparent red colored plug with metal shielding for easy identification of category 6 (250 Mhz)
- Inner conductor: Copper (Cu)
- Supports: PoE, PoE+, PoE++ (IEEE 802.3af; 3at; bt)
The DIGITUS® Category 6 Class E patch cables are manufactured and tested according to the ISO/IEC 11801 and DIN EN 50173 CAT 6 standard. They guarantee that the cable installation complies with the ISO & EN Channel specification and offer excellent performance in DIGITUS® CAT 6 cabling. The performance has been tested up to 250 MHz, including performance characteristics such as near-end crosstalk ("NEXT"). The DIGITUS® patch cables have been specially developed to fully meet all requirements in the various application areas. Each cable is equipped with a molded anti-kink grommet with strain relief. The grommet also has a latching lever protection, which prevents the cable from getting caught and the latching lever from breaking off the plug. The red coloring of the plugs makes it easy to identify category 6.
| Kenmerken | |
| Kleur van het product | Zwart |
| Snoerlengte | 7 m |
| Kabel standaard | Cat6 |
| Kabelafscherming | S/FTP (S-STP) |
| Aansluiting 1 | RJ-45 |
| Aansluiting 2 | RJ-45 |
| Aansluiting 1 type | Mannelijk |
| Aansluiting 2 type | Mannelijk |
| Contact geleider materiaal | Goud |
| Materiaal buitenmantel | Halogeenvrij |
| Constructie van de geleider(s) | Samengeslagen |
| Geleidermateriaal | Koper |
| AWG draad omvang | 27/7 |
| Frequentie | 250 MHz |
| Plug and play | Ja |
| Land van herkomst | China |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | -20 - 60 øC |
| Inhoud van de verpakking | |
| Aantal per verpakking | 1 stuk(s) |
| Verpakking | |
| Breedte verpakking | 190 mm |
| Diepte verpakking | 27 mm |
| Gewicht verpakking | 238 g |
| Verpakkingsvolume | 1385,1 cmü |
| Type verpakking | Polybag |
| Logistieke gegevens | |
| Code geharmoniseerd systeem (HS) | 84733080 |
| Code UK-handelstarief | 85444210 |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |