Patch cable - CAT6 - S/FTP - Snagless - Cu - 2m - blue
ITCurry #: M9233744 | Article #: DK-1644-020/B-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Future-oriented standards and high-end quality for your network.
- With LSZH outer casing (Low Smoke Zero Halogen) for the best fire behavior and low smoke emission.
- Transparent red colored plug with metal shielding for easy identification of category 6 (250 Mhz)
- Inner conductor: Copper (Cu)
- Supports: PoE, PoE+, PoE++ (IEEE 802.3af; 3at; bt)
The new DIGITUS patch cable series comes onto the market with a redesigned connector. The anti-kink sleeve with locking lever protection prevents the cables from getting caught and at the same time protects the locking lever from breaking off. The plugs can be differentiated by color depending on the category: a blue plug for CAT5e, a red plug for CAT6 and a yellow plug for CAT6A. We also offer a variety of different lengths and colors to meet all requirements.
| Kenmerken | |
| Kleur van het product | Blauw |
| Snoerlengte | 2 m |
| Kabel standaard | Cat6 |
| Kabelafscherming | S/FTP (S-STP) |
| Aansluiting 1 | RJ-45 |
| Aansluiting 2 | RJ-45 |
| Aansluiting 1 type | Mannelijk |
| Aansluiting 2 type | Mannelijk |
| Materiaal buitenmantel | Halogeenvrij |
| Constructie van de geleider(s) | Samengeslagen |
| Geleidermateriaal | Koper |
| Bekabelingstechnologie | 10/100/1000Base-T(X) |
| AWG draad omvang | 27/7 |
| Frequentie | 250 MHz |
| Land van herkomst | China |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | -20 - 60 øC |
| Temperatuur bij opslag | -40 - 80 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 10 - 80 procent |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 10 - 85 procent |
| Certificaten | |
| Certificering | ISO/IEC 11801, TIA/EIA 568-B IEC 60332-1, IEC 60332-3, IEC 61034 |
| Inhoud van de verpakking | |
| Aantal per verpakking | 1 stuk(s) |
| Verpakking | |
| Breedte verpakking | 140 mm |
| Diepte verpakking | 16 mm |
| Gewicht verpakking | 80 g |
| Verpakkingsvolume | 560 cmü |
| Type verpakking | Polybag |
| Logistieke gegevens | |
| Code geharmoniseerd systeem (HS) | 84733080 |
| Code UK-handelstarief | 85444210 |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |