Patch cable - CAT6 - S/FTP - Snagless - Cu - 1m - red
ITCurry #: M9235426 | Article #: DK-1644-010/R-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Future-oriented standards and high-end quality for your network.
- With LSZH outer casing (Low Smoke Zero Halogen) for the best fire behavior and low smoke emission.
- Transparent red colored plug with metal shielding for easy identification of category 6 (250 Mhz)
- Inner conductor: Copper (Cu)
- Supports: PoE, PoE+, PoE++ (IEEE 802.3af; 3at; bt)
The DIGITUS® Category 6 Class E patch cables are manufactured and tested according to the ISO/IEC 11801 and DIN EN 50173 CAT 6 standard. The DIGITUS® patch cables guarantee that the cable installation complies with the ISO & EN Channel specification and offer excellent performance in DIGITUS® CAT 6 cabling. The new anti-kink sleeve with latching lever protection prevents the cables from snagging and at the same time protects the latching lever from breaking off. The red coloring of the plugs makes it easy to identify the Category 6.
| Kenmerken | |
| Kleur van het product | Rood |
| Snoerlengte | 1 m |
| Kabel standaard | Cat6 |
| Kabelafscherming | S/FTP (S-STP) |
| Aansluiting 1 | RJ-45 |
| Aansluiting 2 | RJ-45 |
| Aansluiting 1 type | Mannelijk |
| Aansluiting 2 type | Mannelijk |
| Materiaal buitenmantel | Halogeenvrij |
| Constructie van de geleider(s) | Samengeslagen |
| Geleidermateriaal | Koper |
| AWG draad omvang | 27/7 |
| Frequentie | 250 MHz |
| Land van herkomst | China |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | -20 - 60 øC |
| Certificaten | |
| Certificering | IEC 60332-1, IEC 60332-3, IEC 61034 |
| Verpakking | |
| Breedte verpakking | 140 mm |
| Diepte verpakking | 16 mm |
| Gewicht verpakking | 47,778 g |
| Verpakkingsvolume | 560 cmü |
| Type verpakking | Polybag |
| Overige specificaties | |
| Aantal | 1 |
| Logistieke gegevens | |
| Code geharmoniseerd systeem (HS) | 84733080 |
| Code UK-handelstarief | 85444210 |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |