KVM Switch - 4x1 DP, DP Out,USB 4 x DP + 4x USB +4 Speaker + 4 Micro
ITCurry #: M9239257 | Article #: DS-12891-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
With 4K @ 60HZ resolution and dual Displayport inputs, this KVM switch offers impressive picture quality and flexibility when connecting to multiple devices. The additional ports on the front and support for Dolby True HD and DTS HD Master Audio make it a versatile choice for all types of applications.
- Resolution: 4K @ 60HZ (3840x2160 @60HZ)
- Inputs: 4 x Displayport inputs (4x1), 4 x USB B, 4x audio combo socket 3.5 mm jack (microphone, loudspeaker)
- Outputs (console): 1 x Displayport, 2 x USB A (mouse, keyboard), 2 x stereo audio 3.5m jack (microphone, speakers)
- Additional connection on the front: 1 x USB A for additional peripheral devices such as printers or USB sticks
- USB specification: USB 2.0 compliant (FullSpeed)
- Supported audio formats: Dolby True HD, DTS HD Master Audio
- Switching between the PCs: Switch on the front panel or hot keys
- Status LED on front panel shows current configuration
- The device is platform-independent and suitable for all operating systems
The DS-12891 is a desktop KVM switch that offers seamless switching between devices from DP+ Audio + MIC + USB devices. It is equipped with local control interfaces that allow you to easily manage and control all connected devices. The front USB interface provides easy access to connect USB peripherals such as keyboard, mouse, USB flash drive, printer and more. With support for hotkey switching and keypad switching, the DS-12891 is easy to use and allows you to switch between devices without interrupting your workflow. Whether you're a professional user working on multiple projects or a gamer who needs seamless control over your gaming setup, the DS-12891 is the perfect solution. Thanks to its sleek and compact design, the DS-12891 is ideal for a variety of settings, including home offices, gaming rooms and professional workspaces. If you're looking for a reliable and easy-to-use interface controller that meets your demanding requirements, the DS-12891 is the right choice.
| Poorten & interfaces | |
| Aantal computers | 4 |
| Aansluiting toetsenbord | USB |
| Aansluiting muis | USB |
| Aansluiting video | DisplayPort |
| Aantal DisplayPorts | 4 |
| Aantal poorten USB 2.0 Type-B | 4 |
| Console-poorten | 3.5mm hoofdtelefoon, 3.5mm mic, DisplayPort, USB A |
| Aantal USB-poorten console | 2 |
| Aantal Console DisplayPorts-poorten | 1 |
| Aantal USB 2.0-Type-A-hubpoorten | 1 |
| USB-connectortype | USB Type-A, USB Type-B |
| Audio-aansluitingen | Ja |
| Hoofdtelefoonuitgangen | 4 |
| Aantal microfooningangen | 4 |
| Aansluiting voor netstroomadapter | Ja |
| Prestatie | |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolutie | 3840 x 2160 Pixels |
| Videobandbreedte | 60 Hz |
| Plug and play | Ja |
| Technologie voor decoderen van geluid | DTS-HD Master Audio, Dolby TrueHD |
| Design | |
| Rack-montage | Nee |
| Kleur van het product | Zwart |
| Materiaal behuizing | Metaal |
| LED-indicatoren | Ja |
| Sneltoetsen | Ja |
| Beeldscherm | |
| Ingebouwd display | Nee |
| Energie | |
| Stroombron | DC |
| Ingangsspanning | 5 V |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | 0 - 50 øC |
| Temperatuur bij opslag | -20 - 60 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 0 - 80 procent |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 202 mm |
| Diepte | 110 mm |
| Hoogte | 44 mm |
| Gewicht | 760 g |
| Verpakking | |
| Breedte verpakking | 210 mm |
| Diepte verpakking | 93 mm |
| Hoogte verpakking | 280 mm |
| Gewicht verpakking | 150 g |
| Type verpakking | Doos |
| Inhoud van de verpakking | |
| Meegeleverde kabels | KVM |
| Gebruikershandleiding | Ja |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |