DIN rail holder, 4U, 178x483x223 mm, galvanized incl. din rail, variable depth and height
ITCurry #: M9237791 | Article #: DN-19-DIN-4U-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
- For quick, screwless mounting of 35 mm, top-hat DIN rail devices
- Incl. built-in DIN rails according to DIN EN 60715 (HxW= 35x390 mm), depth-adjustable
- Rear with height-adjustable C-rail for cable retention
The 482.6 mm (19") rack-mount DIN rail panel (35 mm, top hat) accommodates DIN rail devices on a built-in DIN rail with a width of 390 mm. It is depth-adjustable and can also be rotated 90° upwards or downwards for horizontal device mounting if required. The rear has a height-adjustable C-rail with special attachment points for Velcro tape or cable ties, for example, for optimum cable routing. The entire support is height-adjustable for individual space requirements (the 4U mounting brackets are permanently installed in the enclosure).
| Technische details | |
| Kleur van het product | Zilver |
| Materiaal | Gegalvaniseerd staal |
| Rackcapaciteit | 4U |
| Land van herkomst | Turkije |
| Gewicht en omvang | |
| Gewicht | 1,6 kg |
| Breedte | 483 mm |
| Diepte | 223 mm |
| Hoogte | 178 mm |
| Verpakking | |
| Breedte verpakking | 500 mm |
| Diepte verpakking | 240 mm |
| Hoogte verpakking | 200 mm |
| Gewicht verpakking | 3,5 kg |
| Verpakkingsvolume | 24000 cmü |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |