Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
37.50
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The Plyo Case offers stylish, everyday protection with a sleek and lightweight design. Featuring a TPU shock-absorbing frame combined with a durable polycarbonate backplate, providing robust protection without the bulk. The signature UAG armor shell and impact-resistant soft core protect your device from drops and impacts, while scratch-resistant skid pads and air-soft corners add extra cushioning for enhanced safety. With anti-yellowing technology, the Plyo Series maintains lasting clarity, allowing your phone's true color to shine.
| Features | |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Compatibility | Galaxy S26 Ultra |
| Case type | Cover |
| Product colour | Blue |
| Surface coloration | Monochromatic |
| MagSafe compatible | Yes |
| Brand compatibility | Samsung |
| Desktop stand | Yes |
| Protection features | Scratch resistant, Bump resistant |
| Built-in battery | No |
| Wireless charging | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 84 mm |
| Depth | 169 mm |
| Height | 14.5 mm |
| Weight | 50 g |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}