Airfryer 7.2l 16-in-1 Funct. Wifi Connected Digital Rapid Air Baking Tray Grillplate Black Body/dark
ITCurry #: 4370F753 | Article #: HD9285/96Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
202.46
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
| Features | |
| Capacity | 7.2 L |
| Fryer food capacity | 1.4 kg |
| Low-fat frying technology | Rapid Air |
| Product type | Hot air fryer |
| Number of programs | 8 |
| Frying function | Yes |
| Baking function | Yes |
| Grilling | Yes |
| Roasting function | Yes |
| Keep warm function | Yes |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Temperature (min) | 40 øC |
| Temperature (max) | 200 øC |
| Rapid Air technology | Yes |
| Preset cooking programs | Yes |
| Number of persons | 6 person(s) |
| Heat-resistant | Yes |
| Digital timer | Yes |
| Timer duration | 180 min |
| Design | |
| Construction type | Single |
| Appliance placement | Stand-alone |
| Material | Plastic |
| Handle(s) | Yes |
| Removable bowl | Yes |
| Cord storage | No |
| Non-slip feet | Yes |
| Non-stick coating | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Cord length | 0.8 m |
| On/off switch | Yes |
| Control type | Touch |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Dishwasher proof | Yes |
| Indication | |
| Built-in display | Yes |
| Power LED | Yes |
| Temperature-ready indicator | Yes |
| Power | |
| Power | 2000 W |
| Auto power off | Yes |
| AC input voltage | 220-240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width | 300 mm |
| Depth | 410 mm |
| Height | 330 mm |
| Weight | 6.25 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 373 mm |
| Package depth | 478 mm |
| Package height | 392 mm |
| Package weight | 9.2 kg |
| Packaging content | |
| Grill plate | Yes |
| Baking tray | Yes |
| Packaging content | Baking Tray |
| Technical details | |
| Dangerous goods | No |
| Other features | |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}