Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
26.78
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Mount your projector to a (angled) ceiling or wall with the One For All Universal Projector Mount. Its swiveling mounting head offers the freedom to adjust the projection. The Universal Projector works with projectors of up to 15 kg of any brand. It comes with a clear installation guide and all mounting materials are included.
| Performance | |
| Mounting type | Ceiling |
| Maximum weight capacity | 15 kg |
| Product colour | Black, White |
| Swivel angle | 360ø |
| Swivel angle range | 0 - 360ø |
| Angle of rotation | 360ø |
| Tilt angle range | 0 - 25ø |
| Adjustable | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 310 mm |
| Height | 220 mm |
| Depth | 310 mm |
| Weight | 1.45 kg |
| Package width | 200 mm |
| Package depth | 285 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package weight | 1.75 kg |
| Packaging data | |
| Package tare weight | 170 g |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8716184065897 |
| Pallet net length | 1.75 mm |
| Pallet net weight | 303 g |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 25 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 10.5 kg |
| Products per pallet layer | 5 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) case width | 320 mm |
| Master (outer) case length | 455 mm |
| Master (outer) case height | 315 mm |
| Master (outer) case gross weight | 12.8 kg |
| Shipping (inner) case width | 21 cm |
| Shipping (inner) case length | 29.5 cm |
| Shipping (inner) case height | 28.5 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 5.9 kg |
| Products per shipping (inner) case | 3 pc(s) |
| Case or master carton weight | 1000 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}