-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
One For All TV Bracket 32-84” (wm4661) this full motion One For All TV Bracket with turn (120° ) and tilt (15° ) Adjustment is suitable for Televisions from 32 to 84 inches and compatible with VESA sizes 200 x 200 300 x 200 300 x 300 400 x 300 400 x 400 and 600 x 400 All mounting materials such as screws concrete anchors and spacers are delivered with the wall mount for a quick and straightforward setup You can also download the free One For All app full with handy installation tools.
This full motion One For All TV Bracket is highly practical with a cable tidy facility to create a clean and uncluttered look the One For All TV Brackets work with all types of TVs of any brand The solid line of TV Brackets features a robust design that ensures optimal support of your TV. a
| Mounting | |
| Maximum weight capacity | 60 kg |
| Minimum screen size | 81.3 cm (32") |
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum screen size | 2.13 m (84") |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Panel mounting interface | 200 x 200,300 x 200,300 x 300,400 x 400,400 x 300,600 x 400 |
| Mounting type | Wall |
| Ergonomics | |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | 0 - 20ø |
| Swivel angle | 120ø |
| Turn angle | 120ø |
| Cable management | Yes |
| Distance to the wall (max) | 51 cm |
| Distance to the wall (min) | 6.4 cm |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Packaging content | |
| Quick installation guide | Yes |
| Manual | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 510 mm |
| Depth (min) | 66 cm |
| Height | 430 mm |
| Weight | 7.4 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 700 mm |
| Package depth | 255 mm |
| Package height | 75 mm |
| Package weight | 7.4 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |